Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Českem tam a zpět

Prázdninová televizní road show, putování za vámi, našimi diváky. Každý pátek po celé léto zavítáme vždy do jednoho regionu a budeme zvát na turisticky zajímavá místa.

V některých školách vysvědčení už dnes

Školní rok skončí oficiálně v úterý 30. června, řada škol se ale se svými žáky a studenty loučila už dnes a v pondělí a v úterý dala dětem ředitelské volno. Pro vysvědčení si žáci mohli přijít všichni najednou.
Kvůli opatřením a omezením v souvislosti s koronavirovou pandemií ale některé školy od závěrečného rozloučení upustily.

Přibývá nakažených v MS kraji

V MS kraji za poslední týden výrazně přibylo lidí nakažených koronavirem, nově covidem-19 onemocnělo 235 osob. Minulý pátek přitom týdenní nárůst představoval 132 nových případů. Aktuálně hygienici v kraji evidují od počátku pandemie 2 122 nemocných. Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, skončit by mělo nejpozději v úterý.

OU změní systém přijímání studentů

Ostravská univerzita musí změnit systém přijímání studentů na odvolání. Rozhodla o tom Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství. Informovala o tom MF Dnes. Rada projednávala nedostatky zjištěné na univerzitě při kontrole přijímacího řízení z minulých let. Rektor univerzity Jan Lata řekl, že škola bude rozhodnutí respektovat.

Znovu hrozí bouřky

Živě redaktor Martin Laštůvka.

Preventivní kontroly na silnicích

I když prázdniny oficiálně začnou až za 4 dny, policisté už ode dneška zahájili zvýšené preventivní kontroly na silnicích. Zaměřují se hlavně na dodržování maximální povolené rychlosti, na telefonování za jízdy a také na to, jestli řidiči nejsou pod vlivem alkoholu či drog. Nově se zapojí i letecká služba.
Policejní vrtulníky budou o víkendu pomáhat hlídkám s informacemi dopravního zpravodajství a zároveň také budou dokumentovat přestupky.

V Šenově nechtějí susičku kalů

Sušárna kalů a pyrolýzní jednotka. Dvě stavby, proti kterým protestují obyvatelé Šenova. Vzniknout by měly v areálu čističky odpadních vod nedaleko města. Důvodem je zákon, který od r. 2023 nařizuje společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace nakládat s odpadními kaly jinak než doposud.

Stavby čtvrtletí v Čeladné

Významné stavby moderní architektury na náměstí v Čeladné. Dorazila tam výstava Stavby čtvrtstoletí. Pod názvem se skrývá projekt, který zmapoval to nejvýznamnější z architektury od r. 1993. Do prestižního výběru se dostalo i mnoho budov a rekonstrukcí MS kraje.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD