Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V kraji chybí zubaři

Chybí zubní lékaři. V Bohumíně začátkem nového roku odešly hned 2 zubařky do důchodu. Pacienty za ně
ovšem nemá kde převzít. Bez lékaře tak zůstaly asi 3 tis. lidí. Proto také krajský úřad na zubaře ve městě vyhlásil výběrové řízení. Radnice navíc láká nové dentisty např. na městský byt.

V kraji chybí zubaři

Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

Nejvyšší soud potvrdil odškodnění

1 mil. Kč jako nárok na odškodné pro rodinu zavražděné poštovní úřednice ve Skřipově na Opavsku. Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR by ho měla vyplatit Česká pošta, která pobočku dostatečně nezabezpečila.
Povinnost zanikne, pokud částku uhradí vrah. Ten musí rodině vyplatit více než 3 mil. Kč.

Začalo sčítání šelem

Už pošestatřicáté mapují ochránci přírody výskyt velkých šelem v Beskydech. Zaměřují se zejména na stopy rysů, vlků a medvědů. Podle posledních odhadů se v Beskydech pohybuje kolem 10 rysů, vlci se pak zdržují spíše na slovenské straně Javorníků. Výsledky mapování budou sloužit při ochraně vzácných šelem.

Zmizí z letiště řídící věž?

Řízení letového provozu chce část svých služeb přesunout z ostravského letiště do Prahy. K podobnému kroku firma přistoupila už dříve, v případě služeb na letišti v Brně nebo Karlových Varech. MS kraji se ale plánované omezení nelíbí, podle něj dojde ke snížení kvality dodávaných služeb.

NDM zve na pohádku

Národní divadlo moravskoslezské nastudovalo původní Pohádku o bídném havíři. Reaguje tak na poptávku diváků
po příbězích, na které by mohli chodit se svými dětmi. Hudební příběh je prvním z cyklu pohádek o putování za tajemstvím ostravských bludných balvanů.

Hádka odhalila pěstírnu marihuany

Při vyšetřování konfliktu mezi partnery našli policisté v bytě v Třinci pěstírnu marihuany. Ve speciálně upravením stanu měl 24letý podezřelý vzduchotechniku, odvětrávání a zavlažovací techniku potřebnou k pěstování marihuany. U výslechu kriminalistům řekl, že konopí pěstoval pouze pro vlastní potřebu.

Lidé se seznamují s 5G sítí

Živě redaktor Jiří Šíma.

Lidé se seznamují s 5G sítí

Jaké fámy kolem 5G nejvíce kolují a jaká je realita, shrnula Tereza Krumpholzová.

Mláďata v olomoucké Zoo

V olomoucké zoo se narodila první mláďata nového roku, obě z nich patří ke kriticky ohroženým druhům. Jako první přišla na svět pouštní antilopa adax, jen o den později se narodila dvojčata brazilských opic, lvíčků zlatých.

Cukráří soutěžili o nejlepší dort

Ve Frýdku-Místku se konal již 6. ročník největší cukrářské soutěže v MS kraji. Účastnilo se ho 12 žáků cukrářských oborů, a to i z jižní Moravy a OL kraje. Středoškoláci mají za úkol vyrobit dort a fantazii se přitom meze nekladou,
jediným omezením je, aby dort nevážil více než 4 kg.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD