U nezletilé Číňanky pobývající na Opavsku se nákaza koronavirem nepotvrdila. Zdravotní komplikace, které mohou ukazovat na koronavirus, se objevily také u mladého muže z Opavska, který přiletěl před třemi týdny z Pekingu.
Občané Hněvotína protestují před olomouckým Krajským úřadem. Chtějí tak krajské zastupitele upozornit na svůj nesouhlas s jejich rozhodnutím o zastavění 44 hektarů půdy budovou Biomedicínského centra. Jeho realizaci kraj odsouhlasil soukromému investorovi v loňském roce.
Odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost ve společnosti PKP Cargo International. Neshodli se s vedením firmy na růstu mezd. Podle odborníků by případná stávka znamenala ohrožení i pro další firmy v regionu.

Obsah dílu

Tři podezření na koronavirus na Opavsku

U nezletilé Číňanky pobývající na Opavsku se nákaza koronavirem nepotvrdila. Zdravotní komplikace,
které mohou ukazovat na koronavirus, se objevily také u mladého muže z Opavska, který přiletěl před 3 týdny z Pekingu.

Zásoby ochranných pomůcek

Jednorázové ochranné obleky včetně roušek i speciální mobilní bioboxy pro pacienty s nakažlivým onemocněním. Zásoby jsou ve skladu Správy hmotných rezerv ve Štítině na Opavsku. V případě nutnosti a šíření koronaviru je odtud uvolní v řádu několika hodin.

Nebezpečí nákazy koronavirem

Živě Hana Zelená, vedoucí Národní referenční laboratoře pro arboviry.

Obnovená barikáda hranic se Slovenskem

Slovenští autodopravci od rána znovu blokují kamiony na hraničních přechodech s Českou republikou. Vládu chtějí přimět k tomu, aby vyhověla jejich požadavkům na snížení silniční daně a zvýšení slev z mýtného.

SŽ modernizuje kolejiště v Přerově

Téměř 4 mld. Kč investuje Správa železnic do modernizace části stanice Přerov. Slibuje si od toho
zvýšení traťových rychlostí i vyšší bezpečnost provozu. Dělníci kromě dalšího opraví železniční spodek i svršek, zrušeny budou 2 přejezdy. Rekonstrukce navazuje na předchozí opravy úseků z Přerova do Hranic na Moravě a do Olomouce, i na dokončenou první etapu přestavby přerovského uzlu. Modernizace by měla skončit v roce 2022.

Protest proti zastavění půdy

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Unikátní laserová operace očí

Oční klinika v Ostravě jako první ve střední Evropě provádí operace očí speciálním laserem. Zákrok tímto zařízením je podle lékařů podstatně rychlejší a také přesnější, než u jiných typů. Laser je určený pro pacienty s šedým zákalem. Po zákroku, který je bezplatný, by už pacienti v budoucnu neměli potřebovat brýle na dálku ani na blízko.

Stávková pohotovost v PKP Cargo International

Stávková pohotovost ve společnosti PKP Cargo International. Po dalším neúspěšném jednání o mzdách ji vyhlásili odboráři. V ostravské dopravní společnosti,dříve AWT Transport, pracuje téměř 1 400 lidí.
Podle odborníků by případná stávka znamenala ohrožení i pro další firmy v regionu.

Vandal poničil auto

Na nejméně půl milionu korun odhadl škodu majitel auta, které nechal v noci zaparkované v centru Ostravy. Neznámý vandal nastříkal montážní pěnu do chladiče, výfuku, na brzdy a kola. Karosérii navíc polil lepidlem a auto postříkal černou barvou.

Debata o budoucnosti vítkovického nádraží

Živě redaktorka Pavla Krůčková.

Výstava mědirytce Callota

Galerie výtvarného umění v Ostravě připravila výstavu Jacquese Callota. Virtuózní mědirytec patřil
k nejvýznamnějším grafikům baroka. Jeho detailní díla znázorňovala i tisíc malých postav. Některé měly jen 5 mm. Tvořil je proto pomocí lupy a mikroskopu. A lupa je nezbytná proprieta výstavy i v ostravském Domě umění.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD