Fakultní nemocnice Ostrava dnes otevřela ordinaci i čekárnu traumatologické ambulance v budově polikliniky, kde v úterý dvaačtyřicetiletý střelec zabil šest lidí a tři pacienty zranil. Zároveň pokračuje policejní vyšetřování důvodu vražedného útoku.
Mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem můžou jezdit řidiči po nové dálnici. Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo přibližně 14 kilometrů dálnice D1. Jde o předposlední chybějící úsek páteřní dálnice v Česku.
Za týden se otevře Prodloužená Rudná. Dostavbu necelého půl kilometru důležité dopravní tepny léta blokovali odpůrci z řad místních obyvatel. Nová silnice uleví hlavně obyvatelům ulice 17. listopadu.

Obsah dílu

Útok ve FN Ostrava má sedm obětí

FN Ostrava má sedmou oběť. V péči lékařů tam zemřela těžce zraněná žena.

Útok ve FN Ostrava má sedm obětí

FNO dnes otevřela ordinaci i čekárnu traumatologické ambulance v budově polikliniky, kde v úterý 42letý střelec zabil 6 lidí a 3 pacienty zranil. Zároveň pokračuje policejní vyšetřování důvodu vražedného útoku.
Památku obětí také uctili minutou ticha zastupitelé MS kraje.

Útok ve FN Ostrava má sedm obětí

Živě redaktor Jiří Šíma.

Útok ve FN Ostrava má sedm obětí

Bezpečnostní opatření, která v příštím roce nejen FNO zavede. Např. hejtman MS kraje Ivo Vondrák
chce intenzivnější přípravu zdravotníků na nenadálé a kritické situace. Pomoci by mělo i propojení nemocnic rychlou datovou sítí s kamerami, které jsou schopny rozpoznávat nebezpečí, a to poměrně rychle a automaticky díky aplikaci algoritmu umělé inteligence.

Úbytek obyvatel v krajích

MS kraji ubylo za první 3 čtvrtletí letošního roku 2078 obyvatel, nejvíce z celé ČR. O 1 102 lidí více zemřelo, než se tam narodilo, a o 976 lidí více se z něj vystěhovalo, než přistěhovalo. Na konci září žilo v kraji
1 201 221 lidí. I v OL kraji od ledna do září klesl počet obyvatel, a to o 521 na 631 971. Obyvatel obou krajů ubylo i loni.

Povodí Odry chce investovat miliardu korun

Povodí Odry představilo své plány na následující roky. Počítá např. se stavbou nové přehrady, několika rekonstrukcemi, nebo opatřeními proti suchu. Největší investicí bude pro státní podnik rozsáhlá rekonstrukce vodního díla Morávka.

Bruntál chce zamezit odlivu mladých lidí

Tři střední školy v Bruntále a 12 lokálních firem spojily své síly v projektu Společně za vizí budoucna.
Cílem je podpořit studium na místních středních školách, připravit kvalitní zaměstnance pro firmy a zamezit tak odlivu mladých lidí z regionu. Celkové náklady projektu jsou půl mil. Kč.

MS kraj bude hospodařit se schodkem

MS kraj bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem, rozhodli dnes krajští zastupitelé.
Rozpočet počítá s příjmy 10 mld. 195 mil. Kč a výdaji 10 mld. 788 mil. Kč. Rozdíl pokryje z úspor letošního roku a z úvěrů na předfinancování akcí, na něž přispívá EU. OL kraj bude svůj rozpočet schvalovat
na zastupitelstvu v pondělí.

Prodloužená Rudná se otevře za týden

Živě redaktor Tomáš Indrei.

Zprovoznění nového úseku D1 Lipník-Přerov

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Výstava ženských trofejí Par force

Sochařka Paulina Skavova tvoří sochy pro seriály společnosti HBO. Svou fantazii ale upírá také k tématu lovu. Galerii v Obecním domě v Opavě proměnila v bizarní lovecký salónek. Trofeje na zdech jsou ženy
s mufloními nebo antilopími rohy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD