Do Štramberku na Novojičínsku se po téměř dvaceti letech vrací návrh na výstavbu nové cementárny v místním vápencovém lomu Kotouč. Součástí plánu je i rozšíření těžby v lomu. Lidé s tím nesouhlasí.
V zoologické zahradě v Olomouci pokračuje obnova areálu po březnové vichřici Eberhard. Ta jen v olomoucké zoo vyvrátila na 800 stromů. Rozbíhá se tam proto výsadba nového lesa.
Lidé si dnes připomněli Den válečných veteránů. Ten připadá na výročí konce první světové války 11. listopadu 1918. Představitelé armády, státu, krajů, měst a obcí uctili padlé vojáky a válečné veterány pietními akty.

Obsah dílu

Nová cementárna a rozšíření lomu Štramberk

Živě redaktor Marek Slavík.

Nová cementárna a rozšíření lomu Štramberk

Reportáž Kristýny Prokešové.

Nová cementárna a rozšíření lomu Štramberk

Živě redaktor Marek Slavík.

Nesouhlas obyvatel s průmyslovými stavbami

A teď ještě další příklady míst, kde lidé protestují proti stavbě průmyslových objektů. Před 2 týdny zastavil investor kvůli nesouhlasu obyvatel přípravu spalovny odpadů ve Vsetíně. Rozšíření spalovny
nebezpečných odpadů zase odmítají lidé z ostravských Mariánských Hor. Obec Hněvotín na Olomoucku nedávno podala žalobu na kraj kvůli plánům na stavbu biomedicínského centra na polích poblíž obce.
A odpor obyvatel zablokoval před 3 letystavbu obalovny u Chlebovic na Frýdecko-Místecku.

Pohřeb vyšetřovatele hasičů

Hasiči se dnes naposledy rozloučili s vyšetřovatelem, který minulou středu tragicky zahynul v Petrovicích u Karviné při vyšetřování požáru. Hasič se vážně zranil poté, co se pod ním probořila střecha v průmyslovém areálu.

Na horách napadl sníh

V Česku se o víkendu výrazněji ochladilo. V nadmořských výškách nad 500 metrůi sněžilo. Vůbec nejvíce sněhu, 10 cm, napadlo na Lysé hoře v Beskydech. Tam dnes po celý den vládla zima. Sníh ale na horách dlouho nevydrží. Už zítra se podle meteorologů výrazně oteplí, přidá se také silný vítr a vydatný déšť.

Návrat stromů do Zoo Olomouc

V zoologické zahradě v Olomouci pokračuje obnova areálu po vichřici Eberhard.Ta se Českem přehnala v noci z 10. na 11. března a způsobila stamilionové škody. Jen v olomoucké ZOO tehdy vichr vyvrátil na 800 stromů. Rozbíhá se tam proto výsadba nového lesa. V rámci akce Vraťme stromy do ZOO ji může podpořit i veřejnost.

Oprava nádraží v Teplicích nad Bečvou

Hranická propast je kromě speleologů oblíbená také u turistů.Výchozím bodem je pro většinu návštěvníků nádraží v Teplicích nad Bečvou. A právě poslední část budovy chce od SŽDC odkoupit hranická radnice. V jedné části nádraží otevřelo město pro návštěvníky infocentrum už loni.

Den válečných veteránů

Lidé si dnes připomněli Den válečných veteránů. Ten připadá na výročí konce první světové války
11. listopadu 1918. Představitelé armády, státu, krajů, měst a obcí uctili padlé vojáky a válečné veterány pietními akty. Třeba v Ostravě u Památníku Rudé armády. V MS kraji žije v současné době
37 veteránů z 2. světové války a asi 600 účastníků novodobých vojenských misí.

Skupina objíždí hroby veteránů

A právě k hrobům padlých novodobých veteránů se už potřetí vydala čtveřice lidí z Vlkoše, Kyjova a Bohumína. Své putování nazývají Cestou poděkování, úcty a pokory. Charitativními sbírkami také pomáhají dětem ve válečných oblastech.

Svatomartinské menu

Den svatého Martina si stále častěji lidé připomínají i tradičním menu,a to svatomartinským vínem a pečenou husou. V nabídce restaurací je až do 17. listopadu. Svatomartinské víno si pak letos
poprvé mohli zájemci koupit o několik dní dříve,než bylo obvyklé.

Setkání nedonošených dětí

V Ostravě se poprvé sešli rodiče a jejich děti, které po svém předčasném narození potřebovaly neonatologickou péči ostravské Fakultní nemocnice. Sraz zorganizovaly členky spolku Nedoklubko,
který rodinám s nedonošenými dětmipomáhá.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD