Symbol povodní roku 1997, Troubky na Přerovsku, zruší načerno vybudovanou protipovodňovou hráz. Dohodli se na tom s okolními obcemi. Povodí Moravy tvrdí, že hráz ohrožuje hlavně sousední Henčlov.
Společnost OKD chce těžit v Karviné pod Starým městem. Vyplývá to z oznámení na vývěsce Českého báňského úřadu. Místní obyvatelé přišli už dříve téměř o všechnu občanskou vybavenost.
Městský hřbitov v Krnově bude mít nové chodníky. K loňským opraveným šesti stům metrů cest letos přibude dalších devět set. Původní chodníky nahradí povrch ze skládaných žulových odseků.

Obsah dílu

Troubky musí rozebrat protipovodňovou hráz

Protipovodňová hráz, kterou v Troubkách na Přerovsku zřídila obec, musí být rozebrána. Podle odborníků z Povodí Moravy není hráz jako zábrana efektivní. 22 let je tak obec po velkých povodních z roku 1997 stále bez protipovodňové ochrany.

Troubky musí rozebrat protipovodňovou hráz

Problémy obyvatelů Troubek s povodněmi shrnul Jiří Šíma.

Troubky musí rozebrat protipovodňovou hráz

Živě Petr Chmelař, mluvčí Povodí Moravy.

Jeseník nad Odrou prodává povodňové domy

Jeseník nad Odrou na Novojičínsku chce prodat tzv. povodňové domy. Ty před 10 lety obec postavila pro obyvatele, kteří kvůli velké vodě přišli o střechu nad hlavou, nebo je povodeň nějakým způsobem zasáhla. Některým nájemníkům se ale požadovaná cena, 1 mil. Kč, nelíbí. Neodpovídá prý současnému stavu budov.

ÚS rozhodl o dopravních stavbách

Stavba obchvatu Frýdku-Místku se nezastaví, Ústavní soud ČR dnes totiž zamítl návrh ekologického sdružení Dětí Země na zrušení zákona u důležitých dopravních staveb při posuzování vlivů na životní prostředí. Znamená to, že silničáři můžou dál pokračovat s výstavbou důležité dopravní tepny v regionu.

Cizinci se v Olomouci učí češtinu

Víc než stovka cizinců se v Olomouci od tohoto týdne potýká se záludnostmi českého jazyka.
Probíhá tam už 33. ročník Letní školy slovanských studií. Zájemců o ČJ dorazilo zatím nejvíc v její historii. Nově třeba z Uruquaye, Thajska, Argentiny nebo Indonésie. Někteří přijeli poprvé, jiní se vracejí pravidelně.

Rekonstrukce městského hřbitova v Krnově

Městský hřbitov v Krnově bude mít nové chodníky. Náročná rekonstrukce zde probíhá v několika etapách. K loňským opraveným 600 metrům cest letos přibude dalších 900 m. Chodníky, které byly ze štěrku a místy je tvořila jen hlína, nahradil povrch ze skládaných žulových odseků.

OKD žádá o těžbu pod karvinským Starým Městem

Společnost OKD chce těžit v Karviné pod Starým městem. Vyplývá to z oznámení na vývěsce ČBÚ.
Místní obyvatelé přišli už dříve téměř o všechnu občanskou vybavenost.

7 let vězení za přepadení banky

Na 7 roků do vězení poslal Okresní soud v Ostravě Petera Danča. Loni v srpnu přepadl v Ostravě pobočku UniCredit Bank. Odnesl si 85 tis. Kč. Maskoval se šátkem a zaměstnanci hrozil pistolí. Rozsudek není pravomocný.

Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě

Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě letos připravily pro diváky 21 představení pod otevřeným nebem. Z 6 titulů uvidí publikum na Slezskoostravském hradě 3 premiéry. Hitem letošního roku
se stala komedie Zkrocení zlé ženy. V novém nastudování výhradně s ostravskými herci.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD