Morava má za sebou tropickou noc a velmi teplý den. Meteorologové varují před vysokými teplotami nad 31 stupňů. Výstraha platí do odvolání. S horkem se musí vyrovnat zaměstnanci i třeba žáci škol. Týden po demonstraci na pražském Václavském náměstí se lidé znovu scházejí v centrech dalších měst napříč republikou. Žádají demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Osmnáct lidí, převážně dětí, se zranilo při nehodě autobusu a kamionu na dálnici D35 u Litovle. Vážně zraněný je řidič autobusu. Dálnice ve směru z Olomouce na Mohelnici byla uzavřená.

Obsah dílu

Horké počasí na Moravě

Meteorologové varují před vysokými teplotami. Tropické teploty nad 30°C panují na většině území.
V Čechách platí výstraha do dnešních 20:00 hodin, na Moravě a ve Slezsku až do odvolání. Při nedostatku tekutin v horku hrozí únava, ale i poruchy vědomí. Firmy se tak snaží svým zaměstnancům pomáhat.

Horké počasí na Moravě

Živě Roman Volný, meteorolog ČHMÚ v Ostravě.

Kraje nesouhlasí s financováním sociálních služeb

Zástupci krajů nesouhlasí s dofinancováním sociálních služeb miliardou korun, na které se dohodly ministryně financí Alena Schillerová a práce Jana Maláčová. Podle nich dohodnuté řešení letošní chybějící 2 mld. Kč pokryje jen z části a zhorší udržitelnost sociálních služeb. Žádají šéfku resortu práce a vládu, aby do konce června zajistily celou sumu. Spor o to, kolik na sociální služby chybí a kdo sumu doplatí, se vedl zhruba čtvrt roku.

Nehoda autobusu a kamionu na D35

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Demonstrace proti premiérovi a ministryni

Živě redaktor Dušan Gavenda.

70 let od prvního rekordu Emila Zátopka

Dnes je to přesně 70 let od doby, kdy legendární atlet Emil Zátopek na Vítkovickém stadionu v Ostravě překonal poprvé světový rekord v běhu na 10 000 metrů. Zahájil tak období své vrcholné formy a slávy, které prožíval v první polovině 50. let. Na žádném jiném atletickém stadionu v Česku dodnes nepadlo tolik světových rekordů jako právě na tom v Ostravě.

Integrované výjezdové centrum v Českém Těšíně

Český Těšín má nové integrované výjezdové centrum. Přestěhovali se do něj policisté, strážníci a hasiči. Dříve sídlili v hůře dostupných a zastaralých prostorách. V MS kraji jde už o 12. výjezdové centrum.

Začal veletrh Czech Raildays

V prostorách nákladního nádraží v Ostravě začal veletrh železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays. Ten i letos klade důraz na ekologizaci dopravy. Kromě novinek v dopravě se na veletrhu stále častěji objevují i historické exponáty.

Isabelle Faust Trio v Ostravě

Francouz, Rus a Němka tvoří úspěšné klavírní trio, které dal dohromady český dirigent. I když nemá oficiální název, organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj ho nazvali Isabelle Faust Trio. Právě věhlasná německá houslistka je jednou z jeho členek. V Ostravě včera trio vzdalo poctu Ludwigu van Beethovenovi.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD