Zdravotníci v nemocnici Orlová začínají dávat výpovědi kvůli plánovanému rušení lůžkových oddělení. Nechtějí přecházet do jiných krajských nemocnic. O optimalizaci dnes jednalo vedení kraje s premiérem Babišem, který podpořil návrh na převod orlovské nemocnice městu. V Olomouci jednal ministr kultury se zástupci Muzea umění o budoucnosti projektu Středoevropského fóra. Ten provází spor o architektonickou soutěž na budovu. Bývalý děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Pavel Zonča vyhrál další spor v kauze svého odchodu z vedení fakulty. Ostravský okresní soud rozhodl, že výpověď Pavla Zonči pro nadbytečnost byla neplatná.

Obsah dílu

Optimalizaci orlovské nemocnice řeší premiér

Někteří zaměstnanci orlovské nemocnice začali podávat výpovědi a plánuji odchody jinam. Důvodem je nedávné hlasování krajských zastupitelů, podle kterých je třeba nemocnici optimalizovat. V rámci změn se mají přesunout zdejší lůžková oddělení a také část zdravotníků do sousední Karviné a Havířova. Situací se dnes zabýval premiér Andrej Babiš.

Optimalizaci orlovské nemocnice řeší premiér

Živě Dagmar Žitníková, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Optimalizaci orlovské nemocnice řeší premiér

Realizace změn v orlovské nemocnici je rozvržena na 2 roky. Jak už ale bylo zmíněno, jednotlivé kroky by teď měla znovu jednou projednat restrukturalizační skupina. Složená bude ze zástupců města
Orlové a MS kraje. Scházet by se měla pravidelně. První schůzka by měla proběhnout během následujících 30 dní.

O Ostravici má zájem investor

Majitel obchodního domu Ostravica-Textilia jedná se zahraničním investorem o případném prodeji.
Uvedl to ostravský primátor Tomáš Macura. O tom, že by se do budovy nastěhovali úředníci, už město neuvažuje. Magistrát preferuje opravu budovy s tím, že by nový vlastník našel její nekomerční využití.

Jednání o SEFO v Olomouci

Živě redaktor Dušan Gavenda.

Nové centrum pro autisty se otevřelo v Olomouci

Nové olomoucké centrum pro autisty otevřelo dnes dveře veřejnosti. Rodiče zde mohou trávit čas
se svými autistickými dětmi. Ty se zde mohou také rozvíjet. Organizace Jdeme autistům naproti navíc připravuje i další projekt, který lidem s autismem ulehčí život.

Karel Ligocki se pokusil o rekord

62letý ultramaratónec Karel Ligocki se dnes na bohumínském zimním stadionu opět snažil zapsat
do České knihy rekordů. 100km trasu zvládl ujet za 4 hodiny 45 minut. Do překonání vlastního rekordu
mu nakonec chyběly jen desítky vteřin.

Bývalý děkan LF vyhrál další soud

Soud se opět zastal bývalého děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity Pavla Zonči. Tentokrát šlo o rozhodnutí ostravského okresního soudu. Ten zrušil výpověď z práce, kterou Pavel Zonča dostal pro nadbytečnost poté, co byl odvolán z funkce děkana Lékařské fakulty OU. Podle vedení Ostravské univerzity z toho pro školu žádné důsledky nevyplývají.

Armáda převzala vyprošťovací vozidla

Do akce se dostanou třeba při technických problémech v bojových misích. Armáda si ve Štěpánově na Olomoucku přebírá 5 speciálních vozidel, které budou pomáhat hlavně při vyprošťování obrněnců Pandur. Zakázka za zhruba 240 mil. Kčse kvůli technickým nedostatkům zpozdila o víc než rok.

Policisté měřili rychlost na Speed Marathonu

Moravskoslezští i olomoučtí policisté se připojili k celorepublikové akci Speed Marathon. Tu v Evropě organizuje společnost TISPOL. Jejím cílem je přimět řidiče k bezpečné jízdě. Už od brzkých ranních hodin policisté hlídkují na takřka 130 místech v obou krajích. Zaměřují se nejen na rychlost,
ale i na jiné přestupky nebo třeba technický stav vozidla. Výsledky letošního ročníku budou známy
během následujících dní.

Fotky Viléma Heckela v Kopřivnici

Horolezecké výpravy na nejvyšší pohoří světa i reklamní snímky. Tvorba českého fotografa
Viléma Heckela je k vidění v Šustalově vile v Kopřivnici. Fotograf, kterého jeho vášeň stála život,
se narodil před 101 lety. Výstavu, jejíž expozice se v průběhu měsíců 3krát změní, v Kopřivnici osobně zahájila fotografova dcera.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD