Odboráři společnosti ArcelorrMittal Ostrava dnes znovu jednali s potenciálními kupci podniku – majiteli společnosti Liberty House. Během setkání probírali investiční plány možného kupce a samotnou budoucnost ostravského podniku. Právě tu totiž není společnost Liberty House podle odborářů schopná zajistit.

Obsah dílu

Odboráři jednali s možnými majiteli

Odboráři společnosti ArcelorrMittal Ostrava dnes znovu jednali s potenciálními kupci podniku, majiteli společnosti Liberty House. Během setkání probírali investiční plány možného kupce a samotnou budoucnost ostravského podniku. Právě tu totiž není společnost Liberty House podle odborářů schopná zajistit.

Odboráři jednali s možnými majiteli

Živě Petr Slanina, předseda Základní organizace OS KOVO ArcelorMittal.

Policisté obvinili lidi i právnické osoby

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili v souvislosti s úterními zásahy
na několika místech v Česku čtyři lidi a sedm právnických osob z krácení daně a účasti na organizované zločinecké skupině. Celková výše škody dosahuje skoro 30 mil. Kč. Dozorující státní zástupce Vít Koupil
z ostravské pobočky olomouckého vrchního státního zastupitelství obvinění potvrdil, podrobnosti k případu však uvést nechtěl.

Prostějov zvítězil mezi podnikateli

Nejlepší podmínky podnikatelům v Olomouckém kraji nabízí Prostějov. Následuje Olomouc a poté Hranice na Přerovsku. Vyplývá to z výsledků letošního výzkumu Město pro byznys, které dnes organizátoři ze společnosti Communa zveřejnili v Olomouci. I loni byl nejlepším městem pro podnikání v OL kraji Prostějov.

Zastupitelé jednají o asfaltovně

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Policejní kontroly u přejezdů

Dopravní policisté v MS kraji se dnes zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu v okolí železničních přejezdů. V průběhu dne společně s železniční policií hlídkovali u přejezdův Polance nad Odrou, Děhylově a také Studénce, kde v minulosti zaznamenali několik tragických dopravních nehod
nebo dopravních přestupků.

Čápi se vracejí

V březnu se objevují v Česku první čápi bílí, kteří museli překonat několik tisíc kilometrů dlouhou cestu ze svých zimovišťv Africe. Jeden z prvních čápů přiletěl na Přerovsko. Větší množství ptáků se u svých hnízd začalo objevovat ale až v těchto dnech.

Projekt sdílených kol začne později

Projekt sdílených kol, tzv. bikeshering, začne letos v Ostravě o 2 týdny později, než město původně plánovalo. Dělníci už začínají rozmisťovat a montovat stojany. Zhruba 600 kol bude dostupných
od poloviny dubna, v Prostějově už bikeshering spustili v březnu. Ve městě zůstanou také růžová Rekola. Kolik jich bude, společnost zatím nezveřejnila.

Žhář zapálil kontejnery

Požáry kontejnerů likvidovali dnes brzy ráno hasiči na Olomoucku. S ohněm bojovali na třech místech. Celkem plamenům padlo za oběť 20 kontejnerů. Například v Křelově-Břuchotíně ale hrozily daleko větší škody.

Den neziskových organizací

V gymnáziu v Ostravě–Hrabůvce proběhl Den neziskových organizací a problematiky lidských práv.
Studentům přednášeli odborníci třeba o migrační krizi. Akci gymnázium pořádalo už osmým rokem.

Autobiografie na jevišti klubu Cooltour

Vlastní život v taneční inscenaci. Autobiografii na jevišti ostravského klubu Cooltour tančí v české premiéře dvojice, která pochází ze stejného města a absolvovala i stejné taneční školy. Pohled do jejich soukromí má název SZ na druhou.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD