Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kontroly masa pokračují

Kontroly hovězího masa dováženého z Polska stále pokračují. Veterinární správa sleduje veškerý dovoz ze severní sousední země. Včera ministr zdravotnictví oznámil, že veterináři našli bakterie salmonely ve zhruba 7 metrácích masa, dohled proto bude pokračovat. Dnes veterinární inspektorka odebírala např. vzorky hovězího přímo v řeznictví.

Kontroly masa pokračují

Živě Severin Kaděrka, ředitel KHS MS kraje.

Další zprošťující rozsudek

Další zprošťující rozsudek padl u soudu v souvislosti s kauzou jednoho z nejvlivnějších podnikatelů
na Ostravsku Daneše Zátorského. Tentokrát Krajský soud v Ostravě osvobodil Davida Hradila. Podle státní zástupkyně měl připravit zkrachovalou kampeličku Unibon o téměř 27 mil. Kč. Peníze mělyskončit ve firmách, které měl ovládat Daneš Zátorský, například ve VOKD. Podle soudu ale pro odsouzení obžalovaného nebyly důkazy. Verdikt není pravomocný.

Soudní jednání odročil anonym

U olomouckého vrchního soudu měl dnes padnout rozsudek nad 6 distributory alkoholu v ostravské větvi metanolové kauzy. Krajský soud ve Zlíně je potrestal vězením od 5 let a 4 měsíců do 8 let a 4 měsíců. Podle žalobce je to málo. Obžalovaní naopak žádají zproštění obžaloby. Soud byl ale odročen na 14. března. Před zahájením jednání totiž budovu uzavřela kvůli anonymu o uložení bomby. Policisté nic nenašli.

Nesrovnalosti v obecním rozpočtu?

Zastupitelé Hrčavy na Frýdeckomístecku řeší nesrovnalosti v obecních financích. Ty měly vzniknout
v posledních letech pod bývalým vedením obce. Současní zastupitelé kvůli tomu chtějí podat trestní oznámení. Postup odsouhlasili i na zasedání. Bývalé vedení Hrčavy jejich obvinění odmítá.

Vzácný host Janáčkovy filharmonie

Ruský dirigent, koncert pro violoncello Dmitrije Šostakoviče, a sólista, který měl ty nejlepší ruské učitele. Janáčkova filharmonie Ostrava pozvala Danjulu Ishizaku, aby přednesl Šostakovičův koncert G dur. Vítěz několika prestižních soutěží prohlásil, že se mu tím splnil jeho sen.

Policista končí kvůli pokutovaným blokům

Policista, který měl v ostravské části dálnice D1 převzít od polského řidiče pokutu 400 zlotých,
což je přibližně 2500 Kč, končí u policie. Policista totiž řidiči nedal pokutové bloky. GIBS ho navíc obvinila ze dvou trestných činů. V krajním případě mu hrozí až 5 let vězení.

Majitelé poškozených domů mohou žádat o peníze

Obyvatelé Mostkovic na Prostějovsku, kterým v září mohutná exploze poškodila domy, mohou do konce února žádat o první peníze. Obec jim je vyplatí z darů, které lidé poslali na pomoc poškozeným. Výbuch poničil 68 domů, způsobená škoda překračuje 22 mil. Kč, další problémy navíc odhalily mrazy.
Ničivou explozi policie stále vyšetřuje.

Konec divadla Stará aréna?

Ostravská divadelní scéna Stará aréna už měsíc a půl nehraje. Až 60 herců i technický personál ukončilo svou činnost. Důvodem mají být dlouhodobé produkční, technické a finanční problémy. Ty podle herců znemožňovaly tvůrčí práci i reprízování inscenací.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST