V dole ČSM ve Stonavě se začalo zase těžit. Výbuch z minulého týdne nepřežilo 13 horníků, těla některých stále zůstávají v podzemí. Obchodní centra v Ostravě teď očekávají až deseti tisíce návštěvníků denně. Některá kvůli povánočním výprodejům posílila ostrahu. Ředitelství silnic a dálnic se dohodlo s obyvateli na kvalitnějších protihlukových stěnách u Prodloužené Rudné. Dostavbě silnice by už podle kraje nemělo nic bránit.

Obsah dílu

Horníci Dolu ČSM poprvé v práci

Stovky horníků se po výbuchu vrátily do dolu. Ani ne týden po explozi metanu v Dole ČSM první z nich opět sfárali. Neštěstí na šachtě ve Stonavě nepřežilo 13 lidí, těla některých stále zůstávají v podzemí.

Vyšetřování a dnešní směna v Dole ČSM

Jak probíhá vyšetřování a jak vypadala dnešní směna v Dole ČSM ve Stonavě? Mluvčího OKD Iva Čelechovského se ptala kolegyně Tereza Krumpholzová.

Záchranáři vyjížděli častěji

MS záchranáři v uplynulých 3 svátečních dnech zaznamenali více výjezdů, než tomu bylo o loňských Vánocích. Za pacienty vyjeli téměř v 1 100 případech, což je zhruba o stovku výjezdů více než vloni. Zásahů bylo i mírně více, než je obvyklý průměr. Ve svátečních dnech ale nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost. Často pomáhali starším nemocným lidem.

V Jeseníkách hrozí laviny

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z 5bodové škály. Důvodem je to, že za poslední 3 dny napadlo asi 30 cm sněhu, který se nespojil s původní vrstvou. Na horách teď leží kolem metru sněhu.

Začaly povánoční slevy

V obchodech začíná hlavní vlna povánočních výprodejů. Ceny zboží mohou v některých případech klesnout až o 90 %. Třeba obchodní centra v Ostravě očekávají až deseti tisíce návštěvníků denně. Některá navýšila i počet členů ostrahy.

Zlom v jednáních o Prodloužené Rudné

Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

Konec roku v Jeseníkách

Po vánočních svátcích teď Češi ve velkém vyrážejí na hory. Lyžařským střediskům v těchto dnech
začíná nejvytíženější část zimní sezóny. Řada lidí návštěvu sjezdovek navíc spojuje i se silvestrovskými oslavami. Většina ubytovacích zařízení proto hlásí vyprodáno.

Myslivci pečují o zvěř

Na Lysé hoře leží téměř metr sněhu, několik desítek centimetrů je i v horských obcích. Právě se sněhem se musí vypořádat zvěř, kterou myslivci každoročně dokrmují. Například na Morávce v Beskydech je to v těchto dnech každý den. V nižších polohách MS kraje je zatím situace odlišná.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST