Prodloužení tramvajové trati do Ostravy-Poruby má podporu obyvatel. Vyplývá to z výsledků průzkumu veřejného mínění, které zadalo vedení města. Ředitel společnosti Liberty House, který chce ArcelorMittal Ostrava koupit, odpovídal na otázky odborářů. Ti chtějí, aby se do jednání zapojil stát. Na česko-polských hranicích opět začaly kontroly. Do poloviny prosince probíhá v Katovicích mezinárodní klimatická konference organizace OSN.

Obsah dílu

Prodloužení tramvaje má podporu Ostravanů

Prodloužení tramvajové trati do Ostravy-Poruby má podporu obyvatel. Vyplývá to z výsledků průzkumu veřejného mínění, které dnes zveřejnilo vedení města. Průzkum za půl milionu korun probíhal v ulicích Ostravy v září a říjnu letošního roku a podle primátora Ostravy Tomáše Macury si tak město ověřilo, že si lidé zastavení přípravy projektu nepřejí. Ne všichni však s tímto výsledkem souhlasí.

Prodloužení tramvaje má podporu Ostravanů

Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

Olomouc a kraje lépe zkoordinují dopravní stavby

Lepší koordinace při plánování oprav silnic a řešení dopravních problémů. To jsou hlavní výsledky dnešního jednání vedení Olomouce a OL kraje. Jejich zástupci spolu chtějí více spolupracovat a vytvořit koncepci rozvoje dopravní infrastruktury. Týká se to třeba vytížené křižovatky u Hejčínského gymnázia, kam přijíždějí auta ze 4 směrů. Navíc tudy prochází i železniční přejezd. Už dřív se v místě neosvědčily semafory a kvůli normám není možné ani vybudování kruhového objezdu.

Nové obchodní centrum zkomplikovalo dopravu

V Ostravě se dnes otevřelo první outletové centrum v MS kraji. Okolní obce se obávají, že zákazníci centra budou ještě více zatěžovat už tak komplikovanou dopravu. Kolony se tvořily už dnes, nejvíce v odpoledních hodinách, kdy řidiči stáli v koloně až 20 minut. Příjezdová cesta k obchodnímu centru
je totiž jenom jedna a to z ulice Hlučínská. Nepomůžou si ani chodci, kteří jdou po pravé straně od Ostravy. Není tam totiž přechod, musí proto kličkovat mezi auty.

Odboráři jednali se zájemcem o ArcelorMittal

Ostravskou huť navštívil ředitel společnosti Liberty House, Jon Bolton, který chce ArcelorMittal Ostrava koupit. V dopoledních hodinách jednal s odboráři, kteří měli proti novému potenciálnímu majiteli od začátku výhrady. Připravil si pro ně písemné odpovědi na jejich otázky z minulé schůzky před 2 týdny. Obě strany se dohodly na 4týdenní lhůtě, během které by měly doladit všechny detaily budoucí spolupráce. Tu musí ještě odsouhlasit Evropská komise.

Polsko dočasně obnovilo hraniční kontroly

Dneškem opět začaly kontroly na česko-polských hranicích. Do služby tak vyrazilo několik set celníků obou států. Polsko zavedlo dočasné kontroly z bezpečnostních důvodů kvůli konání mezinárodní klimatické konference organizace OSN v Katovicích.

Do Ježískových vnoučat se zapojil Milan Baroš

Fotbalista Milan Baroš se dnes setkal se 76letou Zdeňkou Kolářovou z ostravského domova pro seniory Kamenec. Splnil jí tak její vánoční přání. Projekt Ježíškova vnoučata, díky kterému můžou lidé napříč republikou darovat opuštěným seniorům zážitek nebo dárek, pořádá už druhým rokem Český rozhlas.

Mobilní příbytek pro lidi bez domova

Lidé bez domova budou mít letos v MS kraji novou možnost, jak překonat mrazivé noci. Dobrovolníci přišli s projektem Iglou, pro lidi bez domova připravili speciální přístřešky z polyetylenové pěny. Charitativní organizace je rozdají vybraným lidem v terénu. Projekt je zatím ve zkušebním provozu a v některých městech se ještě čeká, až je schválí vedení radnic.

Kouř na divadelních prknech Bezručů

Celovečerní filmový debut s názvem Kouř režiséra Tomáše Vorla se vrací do města, kde se natáčel. Ostravské divadlo Petra Bezruče nastudovalo jeho jevištní adaptaci. Příběh nováčka, který nastupuje do velké fabriky byl ve filmu kritikou na socialistické firemní poměry. Místo děje v divadle zůstalo, změnila se jen doba.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST