Přednosta porodnicko-gynekologického oddělení Ondřej Šimetka skončil. Za poslední tři měsíce odvolal ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě už čtvrtého přednostu kliniky. Hnutí ANO finišuje jednání kvůli novým koalicím. V Ostravě ještě jedná s ODS, v Olomouci s hnutím Ostravak. Odborníci na odchyt plazů i hasiči v hypermarketu v Orlové. Hledají už druhým dnem zatím hada zatím neznámého druhu.

Obsah dílu

Další odvolaný přednosta ve FN Ostrava

Za poslední 3 měsíce odvolal ředitel FN Ostrava už čtvrtého přednostu kliniky. Tentokrát ve funkci skončil přednosta porodnicko-gynekologického oddělení, Ondřej Šimetka. Tomu vedení vytýká, že manažersky selhal při dostavbě pavilonu péče o matku a dítě. Odvolaný lékař ale s výtkami nesouhlasí.

Další odvolaný přednosta ve FN Ostrava

Živě Evžen Machytka, ředitel FN Ostrava.

ŘSD vyhrálo další arbitráž kvůli D47

26 milionů korun plus penále 10 milionů musí zaplatit firmy Eurovia a AWT kvůli tomu, že do 2 mostů nedodaly tolik oceli, kolik jí tam mělo být. Podle rozhodčího soudu je tak narušena funkčnost a životnost mostů. Původně chtělo ŘSD 129 mil. Kč.

Pokračují povolební vyjednávání v Olomouci

Živě redaktor Martin Laštůvka.

V Ostravě finišují jednání o nové koalici

Živě redaktorka Markéta Radová.

V Šenově chybně spočítali hlasy

Okrsková volební komise v okrsku č. 3 v Šenově zřejmě chybovala v zápisu o počtu odevzdaných hlasů v komunálních volbách. Není vyloučeno, že chyba mohla ovlivnit složení zastupitelstva. Předseda okrskové volební komise už požádal krajský soud o přepočítání počtu hlasů v daném okrsku, ten má na to 20 dní.

Kvůli hadovi zavřeli v Orlové obchodní centrum

Zatím nezjištěný druh hada hledají už druhým dnem v jednom z obchodů v Orlové na Karvinsku. Na místě zasahují odborníci na odchyt plazů i hasiči. Chtějí přichystat tepelné pasti, prodejna je proto zavřená.

Napadené dítě ve Faunaparku

Ve Faunaparku v Horní Lipové na Jesenicku v pátek zranila puma 3leté dítě. Okolnosti incidentu vyšetřuje policie, zjišťuje, zda majitel soukromého zookoutku nepodcenil zabezpečení zvířete nebo jestli rodiče nezanedbali dohled nad dítětem. Případem se zabývá i krajská veterinární správa.

Konference Strojírenství Ostrava 2018 na VŠB

Zástupci českých technických univerzit si dnes na VŠB-TUO u příležitosti 12. ročníku konference
Strojírenství Ostrava 2018 vzájemně představili průběh i výsledky výzkumných projektů. Mezi představenými tématy byla například počítačová simulace procesu topení a klimatizace v autě nebo budoucnost automobilového průmyslu v ČR.

U Bezručů odhalili bustu Luďka Eliáše

Přežil koncentrační tábory, letecké nálety i pochod smrti. V Divadle Petra Bezruče mu včera odhalili bustu. Luděk Eliáš, pamětník holocaustu a čestný občan města Ostravy, byl totiž také herec, režisér a v 60. letech i ředitel kultovního divadla. Zemřel letos 10. července, jen pár dnů před svými 95. narozeninami.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST