Už minimálně 16 let se nedaří dostavět důležitou dopravní tepnu v Ostravě – takzvanou Prodlouženou Rudnou. Dnes opět jednal hejtman Moravskoslezského kraje s Dušanem Richtárem, který dostavbu blokuje. Loni snahy hejtmanství o dokončení stavby těsně před Vánoci zkrachovaly.

Obsah dílu

Nové jednání o Prodloužené Rudné

Už minimálně 16 let se nedaří dostavět důležitou dopravní tepnu v Ostravě, tzv. Prodlouženou Rudnou. Dnes opět jednal hejtman MS kraje s Dušanem Richtárem, který dostavbu blokuje. Loni snahy hejtmanství o dokončení stavby těsně před Vánoci zkrachovaly.

Nové jednání o Prodloužené Rudné

Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

Evakuace v hypermarketu

Několik desítek lidí dnes evakuovali z hypermarketu Albert v ostravské části Dubina. Hořela tam elektrická rozvodná skříň. Škoda, kterou způsobil především kouř, zatím nebyla vyčíslena. Není ale vyloučeno, že by se mohlo jednat řádově až o miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Řidič srazil losa

Mladého, téměř 400 kg vážícího losa, srazila brzy ráno dodávka v Ostravě-Bartovicích. K nehodě došlo na frekventované Rudné ulici v poměrně hustě osídlené oblasti poblíž hutního podniku ArcelorMittal Ostrava. Losi se do Slezska dostanou při migračním tahu z Polska. Loni na podzim tak byl jeden los spatřen v okolí Olomouce a druhý nedaleko Opavy.

Dny NATO těsně pod rekordem

Na víkendové Dny NATO dorazilo podle odhadů organizátorů zhruba 220 tis. diváků. Návštěvností se letošní akce přiblížila rekordním ročníkům z let 2011 a 2014, kdy do Mošnova zavítalo také 225 tis. diváků. Oznámil to mluvčí akce, podle kterého jsou pořadatelé naprosto spokojeni. Letošní přehlídka nabídla desítky ukázek na zemi i ve vzduchu.

Druhá oběť syntetické marihuany

Nebezpečná syntetická droga, která se šíří v MS kraji, má už 2 oběti. Druhým mrtvým je 45letý muž, který byl už 10. září nalezen na Opavsku. Při prověřování jeho úmrtí se ukázalo, že rovněž zemřel po požití syntetického kanabinoidu. Celkem tak bylo intoxikováno 23 lidí. Stoupl i počet obviněných na 7.

Opava před komunálními volbami

Za necelé 3 týdny si lidé v Česku zvolí nové vedení na radnicích. Pravidelně vám proto do té doby přinášíme reportáže z bývalých okresních měst MS a také OL kraje o tom, jak si vedly tamní dosavadní koalice. Dnes se podíváme do Opavy.

Sparta na Baníku - policie ve střehu

Živě redaktorka Denisa Kotková.

Workshop v tramvaji

Mezinárodni konference s názvem Healthcom zaměřená na propojení techniky a medicíny probíhá ode dneška v Ostravě. A začala netradičně workshopy, které probíhaly v jedoucích tramvajích. Tramvaje byly speciálně upraveny. Byly vybaveny monitory, kde posluchači, většinou z řad studentů, mohli vidět prezentace přednášejících. Během jízdy zaznělo 8 přednášek.

Kauza Dědic pokračuje

Výslechem znalců pokračuje u Krajského soudu v Ostravě kauza lobbisty Martina Dědice a dalších 7 obžalovaných. Lobbista soudu vysvětluje obžalobu z ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků ve výši 30 mil. Kč a zároveň údajné daňové úniky. Martin Dědic a další spoluobžalovaní jakékoliv nezákonnosti odmítají.

Utajený skvost uvidí veřejnost

Utajená perla - tak hovoří restaurátoři o freskovém sále, skrytém v prostorách olomoucké ZŠ Komenium v centru města. Vznikl za Františka Josefa I. a sám císař na jeho realizaci dohlížel. Jenže posledních 20 let v něm žáci měli tělocvik. Opravy slavnostního sálu za 8 mil. Kč v těchto dnech finišují.

Oratorium sv. Václav Martina Kumžáka

Jeho Moondance Orchestra doprovází pravidelně pořad ČT StarDance aneb když hvězdy tančí. Hudebník a dirigent Martin Kumžák má ale také skladatelské ambice. Oratorium sv. Václava je jeho hudební projekt, kterým se pokouší přiblížit veřejnosti jeden z možných pohledů na osobnost knížete Václava. Poprvé ho představil před 3 lety v Obecním domě v Praze. Dnes ho zahraje na Svatováclavském festivalu v Ostravě.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST