Bohumín čelí kvůli bezdoplatkovým zónám, které zavedl loni v prosinci, žalobě. V těchto lokalitách nemají lidé, kteří se sem nově přistěhují, nárok na doplatek na bydlení. Proti vyhlášce se teď postavil majitel jedné z dotčených ubytoven. Vyhláška prý omezuje jeho podnikání i nájemníky samotné. Město s jeho argumentací nesouhlasí.

Obsah dílu

Žaloba za bezdoplatkové zóny

Bohumín čelí kvůli bezdoplatkovým zónám, které zavedl loni v prosinci, žalobě. V těchto lokalitách nemají lidé, kteří se sem nově přistěhují, nárok na doplatek na bydlení. Proti vyhlášce se teď postavil majitel jedné z dotčených ubytoven. Vyhláška prý omezuje jeho podnikání i nájemníky samotné. Město s jeho argumentací nesouhlasí.

Žaloba za bezdoplatkové zóny

Živě Petr Vícha, starosta Bohumína a Zdeněk Plaček, majitel bohumínské ubytovny.

Petřík zdůvodňuje odchod

Olomoucký radní ČSSD Miroslav Petřík, který byl takřka 2 měsíce nezvěstný, odchod z domova zdůvodnil starostmi a zdravotními problémy. Omluvil se za potíže. Psychicky je prý neunesl a jednal zkratovitě. Radní Petřík byl nezvěstný od 6. května, policie pátrání po něm odvolala 27. června.

Mrtvola novorozence u Olomouce

Policisté našli ve středu u Věrovan na Olomoucku mrtvého novorozence. Po jeho matce pátrají. Zda šlo o vraždu, není zatím zřejmé. Právní kvalifikace nebyla dosud stanovena. Čeká se na výsledky pitvy. S žádostí o pomoc při pátrání se policie teď obrací na veřejnost.

Mimořádné zastupitelstvo o nemocnici

Živě redaktorka Lucie Botorová.

Bezpečnost během Colours

Na 160 policistů bude dohlížet na bezpečnost návštěvníků festivalu Colours of Ostrava. Ten začíná v Dolní oblasti Vítkovice ve středu. Do akce se zapojí stovka příslušníků pořádkové, dopravní i kriminálních policie. Doplní je ještě 60 městských strážníků.

Colours přinese městu miliony

V Ostravě vrcholí přípravy na festival Colours of Ostrava. Ten začne ve středu a do města přiláká desítky tisíc návštěvníků. Ubytovací kapacity jsou takřka vyprodány a bez odpočinku se chystají i provozovatelé restaurací. Kulturní akce přinese do města podle ekonomů desítky milionů korun. A efekt bude i dlouhodobý. Ostravě pravidelně zvyšuje prestiž.

Tři mrtví u Olomouce

Živě redaktorka Monika Fleischmannová.

Dopravní komplikace v Olomouci

V Olomouci dnes ráno zkolabovala doprava. Řidiči zůstávali v dlouhých kolonách při výjezdu z města ve směru na Mohelnici. Při srážce dvou vozidel se tam zranili dva lidé. V zácpě uvízli také ti řidiči, kteří přijížděli do Olomouce po dálnici od Ostravy. Na tři měsíce se tam kvůli rekonstrukci částečně uzavřel kruhový objezd. A ucpaná byla také kvůli zúžení dálnice z Olomouce na Prostějov.

Pečují o tamní historické kříže

V Hlučíně se daří obnovovat tamní historické kříže. A to zásluhou jediného člověka, tamního rodáka a patriota Josefa Hlubka. Dosud se mu za finančního přispění města i dalších dárců podařilo vrátit původní podobu 5 křížům. 3 z nich právě čekají na vysvěcení. Muži se tak daří plnit odkazsvých předků, kteří vyrobili a udržovali například dnes restaurovaný kříž v Dlouhoveské ulici.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST