Na základních a středních školách se dnes rozdávalo vysvědčení. Sněmovna zároveň o rok odložila reformu financování regionálního školství. Už osmnáct let čekají lidé na vybudování tzv Palačovské spojky. Ta by měla odvést tranzitní dopravu třeba z Nového Jičína nebo Hranic. Občané Karviné jednali s městem a zástupci OKD. Zajímala je budoucnost čtvrti, kde těžaři plánují rozšířit těžbu.

Obsah dílu

Školáci dostali vysvědčení

29. června je letos ve znamení konce školního roku. Vysvědčení v České republice dnes podle statistik MŠMT ČR dostalo zhruba 1,3 mil. studentů a žáků. Mezi nimi na ZŠ i děti s handicapem, které do běžných ZŠ chodí v rámci sociální inkluze. S výukou jim na školách v průběhu roku pomáhají asistenti pedagoga.

Školáci dostali vysvědčení

Živě Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje.

Tragédie v Ostravě-Výškovicích

S 9letým dítětem vyskočil ve čtvrtek večer v Ostravě z okna výškového domu jeho 28letý příbuzný.
Oba jsou po pádu z více než 20 metrů mrtví. Policie případ vyšetřuje jako vraždu, motiv činu zatím není známý. Příbuzenský vztah mezi zemřelými nevyjasnila, podle informací ČT to by otec a dcera. Ani jeden v domě nebydlel.

Festival v ulicích

Centrum Ostravy obsadil Festival v ulicích. Na několika scénách na Slezkoostravském hradě, Černé louce se až do sobotní noci konají koncerty nebo speciální taneční a hudební workshopy. Z centra dnes před 22:00 také vyrazí speciální festivalový průvod. Mezi účinkujícími jsou letos např. hudebník David Stypka, Aneta Langerová nebo britská kapela The Great Malarkey.

Palačovská spojka

Živě redaktor Marek Vrlák.

Karvinští jednali s OKD

Občané Karviné se včera sešli se zástupci společnosti OKD a města. Chtěli slyšet, jaká budoucnost čeká městskou část, ve které těžaři plánují rozšířit těžbu. Od města chtěli příslib, že bude do městské části více investovat. Setkání 3 stran inicioval spolek S.O.S. Karviná.

Nové sousoší u Dolu Hlubina

V bývalé požární nádrži na vodu umělecké dílo. V areálu Dolu Hlubina vzniká nové sousoší. Podle návrhu architektky Lenky Bartůňkové bude postupně 36 lidských figur osazených pod vodní hladinu. První betonovou figuru vytvořil sochař Kurt Gebauer.

Dopravu čeká zatěžkávací zkouška

Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

Na Ježníku vzniknou dílny a internát

Budova bývalé plicní léčebny na Ježníku blízko Krnova změní majitele. Zastupitelé schválili její prodej Soukromému středisku praktického vyučování RENOVA. Vzniknou tady restaurátorské dílny a také internát. Kupujíci zaplatí za chátrající objekt 4 mil. Kč.

Terakotová armáda v Trojhalí

80 vojáků z pálené hlíny včetně koní stojí pod střechou ostravského Trojhalí. Do města dorazila Terakotová armáda. Jde o repliky soch v životní velikosti z mauzolea prvního čínského císaře. Archeologové hrobku náhodou objevili na počátku 70. let.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST