Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Insolvence Vítkovice Power Engineering

Vítkovice Power Engineering spolu se svou dceřinou firmou Hard v Jeseníku na sebe podaly návrh na insolvenci v srpnu 2016. Věřitelé u soudu přihlásili pohledávky za 74 miliard korun. Do potíží se Vítkovice Power Engineering dostaly hlavně kvůli problémům při výstavbě turecké elektrárny Yunus Emre. V listopadu 2016 pak věřitelé schválili reorganizaci společnosti.

Insolvence Vítkovice Power Engineering

Živě David Vandrovec, insolvenční správce Vítkovice Power Engineering.

Trestní oznámení kvůli dostavbě Prodloužené Rudné

Starostu městského obvodu Ostrava-Poruba Petr Mihálika pověřilo zastupitelstvo, aby podal na policii trestní oznámení kvůli Prodloužené Rudné. Dostavbu důležité dopravní tepny totiž brzdí majetkové spory a stále tak není jasno, kdy se dostaví.

Těžba v kamenolomu Veselíčko vadí místním

Kamenolom ve Veselíčku na Přerovsku obsadila těžká technika. Po zhruba dvaceti letech tady začala těžba kamene pro dostavbu dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. Podle vedení obce tam firma Skanska těží v rozporu s předpisy. Proti jsou také obyvatelé Veselíčka.

Těžba v kamenolomu Veselíčko vadí místním

Kámen potřebuje firma kvůli rozestavěnému úseku D1 z Přerova do Lipníku nad Bečvou. Ten se začal stavět v srpnu 2015. Všechny stavební práce mají být hotovy až v příštím roce, průjezdný pro řidiče by však úsek mohl být už letos.

Rekonstrukce Červeného zámku pokračuje

Pokračuje největší rekonstrukce v historii Červeného zámku v Hradci nad Moravicí. Dělníci vyměňují třeba střešní krytinu a proměnou projde i nádvoří. Památkáři při ní chtějí vrátit zámku původní vzhled z konce 19. století. Ten totiž narušila necitlivá oprava po požáru v 70. letech. Rekonstrukce by měla skončit za dva roky.

Modlitba pro Martu v Lipníku nebyla přestupkem

Zvukař Jaroslav Hensl, který během listopadového mítinku při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou pouštěl Modlitbu pro Martu, se nedopustil přestupku. Rozhodla o tom přestupková komise a případ odložila. Henslovi hrozila pokuta až 15 tisíc korun. Případem se bude zabývat také soud. Jaroslav Hensl podal žalobu na prošetření postupu policie. Jednání u olomouckého krajského soudu dosud nebylo nařízeno, na soud se obrátila i další pětice organizátorů protestu.

Největší veletrh pracovních příležitostí v MS kraji

Více než stovka firem z celé republiky se představila na veletrhu pracovních příležitostí Kariéra PLUS. Tu tradičně pořádá Vysoká škola báňská v Ostravě. Firmy tímto způsobem hledají své potenciální zaměstnance, nabízejí práci nejen absolventům, ale i nejrůznější brigády a praxe už během studia.

Bojovali jsme proti komunismu. Ve Vietnamu

Vůbec první dokument, který zachycuje osudy českých a slovenských vojáků ve válce ve Vietnamu, dnes večer v premiéře uvede program ČT2 ve 20:55. Autoři filmu s názvem Pochoduj nebo zemři zhruba dva roky natáčeli v Česku, Francii, Vietnamu i ve Spojených státech. Do války ve Vietnamu odešlo bojovat více než 1600 českých a slovenských vojáků, přes 300 jich zemřelo.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST