Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Hard Jeseník propouští

Původně měli dostat alespoň odstupné. Teď dostala část zaměstnanců společnosti Hard Jeseník během 2 měsíců už druhou výpověď. Okamžitou, bez nároku na jakoukoliv finanční kompenzaci. Dle společnosti Moravia Industry, která podnik nedávno koupila, tito lidé odmítají pracovat. Firma prý chce ale i nadále zachovat výrobu.

Hard Jeseník propouští

Živě Christo Bulguris, zástupce podnikového odborového svazu KOVO.

Prodloužená Rudná má stanovisko EIA

Dostavba Prodloužené Rudné dnes získala od MŽP ČR souhlasné stanovisko EIA. Ředitelství silnic a dálnic nyní připravuje podklady pro vydání potřebných stavebních povolení a zároveň pokračuje ve vyvlastnění věcných břemen. Stanovisko obsahuje několik podmínek.

Sníh komplikuje dopravu

Živě redaktorka Denisa Kotková.

Zvrat v kauze realitního makléře

Těsně před vynesením rozsudku došlo v kauze obžalovaného realitního makléře Otakara Jemelky ke zvratu. Makléř, který dle obžaloby dluží svým klientům necelých 30 mil. Kč, podle svých slov zaplatil jednomu ze svých bývalých klientů to, co několik let dlužil. Další dluhy chce vyrovnat v nejbližších dnech.

Archiv OKD se stěhuje

Státní podnik Diamo stěhuje dokumenty z bývalých šachet. Ve spisovně jsou uloženy především mzdové listy a osobní spisy zaměstnanců všech bývalých ostravských dolů i vzácné 100 let staré mapy. Kilometry materiálů stěhují nákladní auta z areálu bývalého Dolu Šverma do nových, speciálně upravených prostor bývalého Dolu Jeremenko. Stovky šanonů s dokumenty. Měla je každá šachta.

Vodoměry mohou zamrzat

Klesající teploty ohrožují vodoměry. Vodohospodáři varují před jejich poškozením. Prasklé nebo zničené zařízení může způsobit i zatopení celého objektu a jeho výměna vyjde až na 2 tisíce korun. Zapomenuté otevřené sklepní okno a chybějící izolace a zateplení. Právě tento typ vodoměru je ohrožen už při poklesu teplot těsně pod nulu.

Personalisté se potkali s odsouzenými

Personalisté se v Ostravě potkali s odsouzenými, se kterými nanečisto trénovali pracovní pohovory. Zájemce o práci, kteří ale mají trestní minulost možným zaměstnavatelům vybrala Probační a mediační služba společně s věznicí Heřmanice a neziskovou organizací Rubikon.

Výstava o Hansi Kudlichovi v Opavě

V knihovně Slezské univerzity v Opavě začala výstava věnovaná památce výrazné politické osobnosti revolučního roku 1848. Hanse Kudlicha historici přezdívají taky "Osvoboditel sedláků". Právě na základě návrhu tohoto rodáka z Úvalna totiž bylo zrušeno poddanství. Výstavu připravilo Oblastní muzeum v Chomutově podle podkladů, které mu poskytl žijící potomek významného politika.

Třinec má novou plastiku

Třinec dostal novou plastiku. Jmenuje se Kosmos a vznikla přímo pro konkrétní místo před budovou třineckého kina stejného názvu. Autory díla jsou maďarští umělci známí jako umělecká dvojice
Randomroutine. Jejich práce jsou zastoupeny třeba ve sbírkách současného umění v pařížském Centre Pompidou.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST