Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Nával v pneuservisech kvůli přezouvání pneumatik

Řidiči finišují s přezouváním aut na zimní pneumatiky. V místech, kde na silnici leží souvislá vrstva sněhu anebo kde se sněžení očekává, jsou totiž zimní gumy od 1. listopadu až do konce března povinné. Pneuservisy proto hlásí nával. Řidiči musejí až s dvoutýdenními čekacími dobami.

Nával v pneuservisech kvůli přezouvání pneumatik

Živě s Pavlem Rakusem, krajským koordinátorem Moravskoslezského kraje.

Nezájem o linky do Helsinek

Ani do opakovaného výběrového řízení se nepřihlásil nikdo, kdo by měl zájem provozovat letecké linky z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově do Amsterdamu a Helsinek. Zadávací řízení tak bude zrušeno. Mošnovské letiště patří kraji, který výběrové řízení vyhlašoval opakovaně, naposledy byla lhůta pro podání nabídek prodloužena do dnešních desíti hodin.

V Prostějově jednali o sesazení Jaroslava Faltýnka

Prostějovští zastupitelé znovu hlasovali o odvolání Jaroslava Faltýnka, místopředsedy hnutí ANO. Vadí jim, že je v dozorčích radách ve dvou městských společnostech – Vodovy a kanalizace a Technické služby. Faltýnka se ale zastala koalice. Pro jeho odvolání byli pouze dva zastupitelé.

V Háji se přou s ČEZem

Vedení Háje ve Slezsku řeší problém s častými výpadky elektrického proudu, ten poslední způsobily popadané stromy z neděle na pondělí, kdy foukal silný vítr. Starosta obce navrhuje, aby dodavatel energie elektrické vedení zakopal do země. Podle vedení společnosti Čez tomu ale brání vlastníci dotčených pozemků.

Klimkovický tunel s vadným softwarem

27 tisíc přestupků zaznamenaly radary v klimkovickém tunelu na dálnici D1 u Ostravy od začátku roku. Řidiči tam nejčastěji nedodržují předepsanou 80kilometrovou rychlost. Jenže magistrát města Ostravy poslal pokutu za rychlou jízdu necelým pěti tisícům řidičů. Prakticky čtyři z pěti šoférů pokutováni nebyli. Software totiž nedokáže přečíst některé poznávací značky.

Do života ho vrací péče manželky

V porubské Galerii na chodbě jsou teď práce lidí s duševním onemocněním. Autorem jedné z vystavených prací je Stanislav Hovadík. Rockový muzikant, který před čtyřmi lety spadl z lešení a vážně se zranil. Lékaři rodině příliš nadějí nedávali. Díky intenzivní péči manželky se vrací k bubnování a snaží se malovat.

Uzavírky v Ostravě

Rekonstrukce Českobratrské ulice v centru Ostravy je u konce. Jednou z nejfrekventovanějších ulic ve městě projedou auta už zítra. Pokračují ale opravy estakády na Bazaly, kvůli kterým je uzavřený průjezd od křižovatky se Sokolskou třídou směrem na Slezskou Ostravu. Řidiči musí nově počítat s komplikacemi také v Hrabůvce, kde začala měsíční uzavírka Horní ulice.

All That Jazz, Rock, Blues v NDM

Argentinské tango, kubánské mambo i hudba amerického písničkáře Toma Waitse. Hudební žánry a styly, na kterých tři choreografové představují tři odlišné přístupy k současnému tanci. Balet Národního divadla moravskoslezského chce zavést diváky nové ostravské inscenace All that jazz, rock, blues do různých dob i míst.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST