Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Poslední nácviky před víkendovými Dny NATO

Živě redaktorka Lucie Botorová.

Poslední nácviky před víkendovými Dny NATO

Živě plk. Jaroslav Míka, ředitel dynamických ukázek.

Největší taháky Dnů NATO 2017

80 kusů letecké a přes 200 kusů pozemní techniky z celkem 17 zemí včetně tří mimoevropských. Letošní ročník Dnů NATO má na programu na osm desítek bodů.

Největší taháky Dnů NATO 2017

Živě plk. Adolf Uličný, Vzdušné síly, Ozbrojené síly SR.

Návštěvníci by na Dny NATO měli vyrazit s předstihem

Upozornění pro řidiče - kolony se budou tvořit na všech příjezdových cestách k letišti.

Policie ČR na Dnech NATO

Živě plk. Tomáš Kužel, ředitel KŘP Moravskoslezského kraje Policie ČR.

Piloti B-52 diskutovali se studenty

Ještě než zítra vypukne hlavní program Dní NATO, měli už dnes žáci některých ostravských škol jedinečnou možnost dozvědět se víc o životě profesionálních letců. Pětičlenná posádka jednoho z největších lákadel akce - amerického bombardéru B-52 - navštívila i Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě.

Komentované vysílání Dnů NATO

Živě z mošnovského letiště nabídneme taky komentované vysílání Dnů NATO - zítra od 12:30 do 13, od 15 do 16:30 a v neděli od 14-16, to vše na ČT24 s Martinem Musialem a Tomášem Vzorkem.

Muž zabitý při vloupání byl v minulosti trestán

46letý muž, kterého v Ostravě zabila nožem seniorka, když se v noci pokoušel vloupat do domu, kde spala, měl v minulosti řadu problémů se zákonem. Podle důchodkyně ji recidivista vykradl už koncem srpna.

Centrum paměti

21. výročí založení si dnes připomněla ostravská organizace Mens Sana. Pomáhá více než třem stovkám lidí s duševním onemocněním a taky traumatickým poškozením mozku. Mens Sana slaví taky dva roky od otevření centra pro trénování paměti. Zatím jediného v republice.

Děti s hendikepem cvičily krizové situace

Žáci ze speciálních škol na Opavsku se dnes seznamovali s krizovými situacemi, které mohou v životě nastat, a možnostmi, jak tyto okolnosti řešit. Akce Ochrana člověka za mimořádných situací se zúčastnily všechny složky Integrovaného záchranného systému města Opavy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST