Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dotace na ropné kaly

32 milionů korun. Tolik bude stát likvidace skládky ropných kalů ve Vratimově. Peníze na ni našlo ministerstvo životního prostředí, které zaplatí osmdesát procent celé částky. Zbytek dofinancuje ze svého rozpočtu kraj. Palivo pochází z lagun bývalé ostravské chemičky Ostramo. Nebezpečná halda leží už 7 let v areálu bývalých papíren téměř v centru města. Firmy, které ji tam přivezly, se k ní ale nehlásí.

Dotace na ropné kaly

Rozhovor redaktorky Pavly Daňkové s hejtmanem MS kraje, Ivo Vondrákem.

Zbrojovka hraje s ostravským Baníkem

Živě redaktorka Barbora Měchurová.

Na sociální služby nebude

Kraje zřejmě neuspějí se svým požadavkem na dofinancování loňského zvýšení platů v sociálních službách, na které chtějí od státu získat 822 milionů korun. Podle ministryně práce kraje letos dostaly rekordní dotace na sociální služby, podle ministra financí obce mají víc peněz z rozpočtového určení daní.

Letní sezóna je v polovině

Letní prázdniny jsou zhruba v polovině. Podle Asociace českých cestovních kanceláří přibylo letos Čechů, kteří se rozhodli dovolenou strávit v tuzemsku. To potvrzují i hoteliéři, kteří si sezónu pochvalují. Ze zahraničních destinací je stejně jako v předchozích letech nejoblíbenější Chorvatsko. Zástupci cestovních kanceláří pozorují i nový trend - lidé si chtějí prodloužit léto a kupují zájezdy s odletem v září či v říjnu.

Požár Dětmarovice

Živě redaktorka Denisa Kotková.

Moravské divadlo se modernizuje

Interiéry olomouckého Moravského divadla procházejí zásadní obnovou. V loňském roce už město nechalo opravit foyer, šatny i sociální zázemí. Teď se stavbaři, tesaři i zedníci pustili do hlediště. To původní dřevěné, nahradí nové. Ale ze stejných materiálů. V ložích bude nová výmalba i tapety. Čalounění sedadel musí splňovat přísné parametry. Zachovat se i na nových sedačkách má typická barva s proměnlivým lomením světla i protipožární odolností.

Pomoc jménem Senior taxi

Dostat se k lékaři nebo na úřad - pro seniory nebo handicapované to může být velký problém. I proto si mnozí z nich oblíbili takzvané Senior taxi, které je levně odveze třeba na poštu a zpět. Služba už funguje v několika obvodech Ostravy a také v dalších městech a obcích. A po jejím zavedení volají i senioři z míst, kde dosud podobný taxík nejezdí, třeba z Ostravy-Lhotky.

Město plánuje další opravy před nádražím

Město Ostrava si nechalo zpracovat ideově urbanistickou – dopravní studii na řešení prostoru před Hlavním nádraží. A to i přesto, že jeho rekonstrukce byla dokončena v roce 2013. Nově chce město do prostoru zakomponovat i plánované muzeum MHD, které vznikne v bývalých průmyslových halách ve Wattové ulici naproti nádražní budově.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST