Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Sněhová nadílka na Olomoucku

Až 40 centimetrů nového sněhu. Vyhlášený druhý stupeň lavinového nebezpečí. Nesjízdné silnice. Tak vypadalo v Jeseníkách v noci a během dneška. Silničáři měli v terénu všechnu techniku, ale ani to nestačilo. Výsledkem byly uvízlé kamiony i osobní auta.

Sníh v MS kraji

Husté sněžení už v noci zasáhlo také sever Moravy. Na Lysé hoře napadlo téměř 20 centimetrů sněhu. Silničáři v Ostravě vyjížděli s pluhy a solí už před druhou hodinou ráno. Kvůli velkému množství sněhu ráno policisté uzavřeli pro kamiony úsek silnice mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku.

Sníh v MS kraji

Živě s redaktorkou Monikou Fleischmannovou.

Proběhlo druhé kolo jednotných přijímaček

Zájemci, kteří se hlásí na střední školy s maturitou, absolvovali druhé kolo jednotných přijímacích zkoušek. Ty se letos konají vůbec poprvé. Plošné testy z matematiky a z českého jazyka psalo přes 86 tisíc žáků. První termín proběhl minulou středu. Vzápětí se objevily na internetu, CERMAT je přitom zveřejnit nechtěl.

Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného

Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného, který byl za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě potrestán dvaceti osmi lety vězení. Nejvyšší soud rozhodl už před časem.

Měření rychlosti

Probíhá celorepubliková dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon, která je zaměřena na dodržování maximální povolené rychlosti. O problémových místech na silnicích I. a II. tříd přitom mohli během měsíce února hlasovat i samotní občané.

Jak jsou na tom Vítkovice Power

Vítkovice Power Engineering opustí další zaměstnanci. Firma v insolvenci jich v nejbližších dnech propustí 300. Její vedení zároveň jedná o případném prodeji firmy či jejich částí. Podle zprávy insolvenčního správce se jí totiž nedaří realizovat zakázky v takovém rozsahu, v jakém plánovala.

Kola míří do Afriky

600 dalších jízdních kol dnes do Gambie vypravila z Ostravy společnost Kola pro Afriku. Dva naložené kontejnery poputují do svého cíle asi měsíc. Kola si pak mezi sebou rozdají žáci ze sedmi tamních škol. Od roku 2012, kdy projekt vznikl předali dobrovolníci gambijským už více než 6 000 kol.

Hrabyně láká a pomáhá

Nové diagnostické a léčebné přístroje za více než 10 milionů korun mají k dispozici pacienti v rehabilitačním ústavu v Hrabyni na Opavsku. V zařízení, které vlastní spolu s Kladruby a Košumberkem stát, se věnují lidem po vážných úrazech ale i těm s neurologickými a ortopedickými diagnózami. Zájem o léčení je obrovský. Na nástup čekají desítky lidí.

Nový investor v Ostravě

Do Ostravy míří nový investor - americká společnost Chassix, která vyrábí hliníkové součástky do automobilových náprav. Výstavbu nového závodu zahájí v těchto dnech v areálu Ostrava Business Parku v Ostravě-Kunčičkách, zabere plochu 21 000 metrů čtverečních. Ve dvou etapách bude společnost Chassix investovat dohromady 1,3 miliardy korun. Zaměstnat má v plánu až 400 lidí, s jejich náborem už začala.

Ceny pro designery

Ceny za design pro studenty Střední umělecké školy v Ostravě. Získali je na celorepublikové soutěžní přehlídce středoškolských designérů. Ostravská škola do soutěže poslala pět děl a všechny získaly cenu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD