Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kontroly topenišť

Jen minimálně zatím využili úředníci možnost vstoupit do domácnosti a zkontrolovat, čím se tam topilo. Tento průlomový nástroj platí od 1. ledna. Třeba v Ostravě úředníci zatím uskutečnili jen dvě kontroly. Ve všech dalších případech postupovali mírně - písemným upozorněním. A to i proto, že stížnosti jsou podle nich často jen projevem sousedských sporů. Nepadla zatím ani žádná pokuta.

Kontroly topenišť

Živě Andreas Triandafilu, člen správní rady, Čisté nebe o.p.s.

Hnutí Ostravak vyzvalo Martina Štěpánka k odstoupení

Hnutí Ostravak vyzvalo náměstka ostravského primátora Martina Štěpánka v souvislosti s jeho řízením pod vlivem alkoholu k odstoupení. Přidalo se tak k výzvě primátora Tomáše Macury.

Ředitel zneužíval děti

Z několika sexuálních trestných činů obvinili policisté ředitele Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně. Podle okresní státní zástupkyně Zuzany Minářové měl obviněný zneužívat jednoho čtrnáctiletého chlapce a tři hochy ve věku patnáct až osmnáct let. Soudce dnes obviněného poslal do vazby.

Technická likvidace Paskova

OKD ukončí v pátek těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Poslední pravidelná směna vyfárá z dolu brzy ráno. Hned poté je vystřídají lidé, kteří budou mít na starosti útlum a konzervaci dolu.

Objevený obraz Mánesa

Na zámku v Čechách pod Kosířem byl dnes odhalen doposud neznámý obraz českého malíře Josefa Mánesa. Jde o portrét dvou žen, o kterých ale odborníci zatím mnoho nevědí. Desítky let byl a stále je v soukromém vlastnictví. Teď si dílo zapůjčilo Vlastivědné muzeum v Olomouci a pokusí se mu navrátit jeho původní lesk.

Mariánské náměstí

Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky plánuje rozsáhlou opravu tamního náměstí. Vyžádá si přes 20 milionů korun a zahrne obnovu dlažby, zeleně i osvětlení. Teď probíhá územní řízení, stavební povolení by obvod chtěl mít k dispozici do září. V proluce u náměstí má zároveň vyrůst nová polyfunkční budova, která by se měla stát novým sídlem mariánskohorské radnice.

Stávka autobusáků

Stávka řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám se uskuteční 6. dubna. Odbory ji plánují jako celorepublikový protest od půlnoci do půlnoci. Zda se ale ke stávce připojí řidiči ve všech krajích, bude záležet na zaměstnancích.

Zpravodajství ČT hledá inspiraci na univerzitách

Jak upravit předvolební a volební vysílání. Čeho se držet, nebo co neopakovat. Česká televize hledá inspiraci k případným změnám ve zpravodajství na vysokých školách. Po minulém týdnu v Ostravě debatovali zástupci ČT se studenty a jejich vyučujícími na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Otevření nových menz OU

Dvě nové kantýny Ostravské univerzity oživily prostory kampusu na Smetanově nábřeží. Obě restaurace slouží zároveň veřejnosti, studenti se tu ale stále nají za zvýhodněnou cenu. Univerzita tak vyřešila problém s původní menzou u filozofické fakulty na ulici Reální. Ta se dlouhodobě potýkala s ekonomickými problémy a škole už se její provoz nevyplatil.

Řeči ve Slezském divadle

V opavském divadle se bude střílet a hned nato se rozjedou Řeči - konverzační hra Neila Simona. Ztřeštěná komedie, ve které chaos způsobí jeden prostřelený ušní lalůček, se odehrává mezi newyorskou smetánkou. Divadlo tak slibuje zábavu „woodyallenovského“ typu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD