Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Ostrava plánuje 68 projektů za 28 miliard

Ostrava představila své priority na příštích 7 let. Tzv. akční plán, který vznikl v rámci tvorby strategie
rozvoje města do roku 2023, byl schválen zastupiteli napříč politickými stranami. Do jeho příprav se zapojili i obyvatelé města. S realizací vybraných projektů chce Ostrava začít ještě v letošním roce. Investovat bude dohromady více než 13 mld. Kč.

Ostrava plánuje 68 projektů za 28 miliard

Živě s Tomášem Macurou, primátorem města Ostravy.

Soud s bývalými radními odročen

Na neurčito odročil soud případ údajně předražených zakázek na sekání trávy a údržbu zeleně v ostravské městské části Jih. 8 obžalovaných, mezi kterými jsou i dva bývalí starostové, čelí obžalobě, podle které před 10 lety nevýhodně zadali zakázku na údržbu zeleně a městský obvod tak přišel cca o 55 mil. Kč. Obžalovaní závěry státního zástupce odmítají.

Policie plánuje cvičení

Živě s redaktorkou Terezou Krumpholzovou.

Začíná pylová sezóna

Na zahradách se začínají objevovat první květiny a s postupným oteplováním pomalu přichází i pylová sezóna. Čekárny alergologů jsou tak v těchto dnech plné. Mezi pacienty jsou hlavně malé děti, které si stěžují na podrážděné oči nebo kopřivku.

Třinec má nové elektrobusy

V Třinci dnes proběhl Den elektromobility. Na něm vedení města i za účasti členů vlády pokřtilo nové elektrobusy, které začnou už od zítřka jezdit v městské hromadné dopravě. Jezdit jich tu nyní bude vůbec nejvíc v rámci celé republiky. Město se tak snaží bojovat se špatným ovzduším, které tady patří dlouhodobě vůbec k nejhorším.

Tršice nechtějí ředitele ZŠ

Jaké kompetence má zřizovatel školy, když jsou učitelé nespokojení s ředitelem. I to se probíralo na včerejším zastupitelstvu v Tršicích. Toho se mimořádně zúčastnilo asi 60 lidí, hlavně rodičů dětí z tamní školy a učitelé. Část z nich tvrdí, že je současný ředitel šikanuje a obec je k jeho působení laxní.

Lékaři kontrolují ledviny

Na dnešek připadá Světový den ledvin. V rámci něj nabídla bezplatné vyšetření ledvin také řada nemocnic v MS kraji. Ověřit si svůj zdravotní stav dnes mohli zájemci např. v Bohumíně, Českém Těšíně, Novém Jičíně, Třinci a v Ostravě.

Divadlo na cucky se stěhuje

Nový prostor pro českou i mezinárodní uměleckou scénu chystá společnost DW7 pořádající v Olomouci festival Divadelní Flora, hlavně ale vede Divadlo na cucky. To zatím sídlí v olomoucké Wurmově ulici. Divadlo by už od nové sezóny, tedy od září, mělo působit v novém kulturním centru.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST HD