Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Diamo nekoupí OKD

Státní podnik Diamo nekoupí černouhelnou společnost OKD, rozhodla dnes vláda. Návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, se kterým přišli odboráři, nezískal dostatečnou podporu. Hlasy ministrů ze sociální demokracie nestačily. Odboráře rozhodnutí mrzí a chtějí, aby se stát vyjádřil, kde získá peníze na technickou likvidaci dolu. Premiér dnes navíc navrhl odvolání ministra Mládka.

Diamo nekoupí OKD

Živě s Jaromírem Pytlíkem, šéfem odborů OKD.

Zastupitelé řeší židovský hřbitov

Živě s redaktorkou Zuzanou Glacovou.

Šenovští hasiči truchlí

Policie vyšetřuje příčiny smrtelné dopravní nehody hasičského vozu nedaleko Horní Suché. Zatím je nezná. 22letý řidič tam nezvládl v pátek večer jízdu levotočivou zatáčkou a společně se svým kolegou
skončil zaklíněný v převráceném voze na dně srázu. Spolujezdec svým zraněním na místě podlehl.

Déšť a tající sníh zvednou hladiny

Déšť a tající sníh tento týden zvednou hladiny toků, povodňové ohrožení ale meteorologové nepředpokládají. Do čtvrtka bude na únor poměrně teplo, ale také deštivo a větrno. Pršet bude i na horách, kde kvůli teplu začne tát sníh.

Uzavřený most působí komplikace

Druhá část opravy mostu na olomoucké Velkomoravské ulici začala. Už od rána se na jedné z nejvytíženějších komunikací ve městě tvoří dlouhé kolony. Běžně čtyřproudá silnice má ode dneška jenom dva pruhy. Most byl po první části prací plně průjezdný necelé 3 měsíce. Bez problémů tudy řidiči projedou zase až v létě.

Robot pomáhá nemocným dětem

Unikátní robot učí děti s dětskou mozkovou obrnou chodit. Tzv. prodrobot koupila jako první v republice klimkovická sanatoria. Další podobná zařízení jsou nejblíže v Polsku a v Německu. Zařízení za několik milionů je i ve zkušebním provozu plně využito.

Ostrava podpoří výměnu kotlů

Ostrava se opět chystá finančně podpořit zájemce o výměnu starých neekologických kotlů. Druhou výzvu tzv. kotlíkových dotací MŽP vyhlásí v březnu. Ostrava má v letošním roce pro zájemce o dotované kotle připraveno 10 mil. korun, samotné žádosti o dotace začne MS kraj přijímat zřejmě před letními prázdninami, pro zájemce bude mít od státu k dispozici zhruba 900 mil. Kč.

Kolik bude stát oprava bazénu?

Živě s redaktorem Janem Pirklem.

Plumlovský zámek prochází opravou

Ohořelé střešní trámy na Plumlovském zámku už nahrazují tesaři novými. Opravy po velkém říjnovém požáru, který zničil asi 40 metrů střechy tzv. Nízkého zámku, vyjdou na víc než 2 mil. korun. Původní odhady přitom byly výrazně vyšší. Ve veřejné sbírce přispěli na opravu lidé z celé republiky.

Předpremiéra Baby z ledu

Opavští otužilci před kinem v Hradci nad Moravicí. Ještě před oficiální distribuční premiérou tam režisér Bohdan Sláma přijel představit svůj nový celovečerní film Bába z ledu. Hlavní hrdinka, kterou hraje Zuzana Kronerová, najde nové přátele i milostný vztah mezi otužilci.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST HD