Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Deset let od útlumu těžby

Od ukončení těžby na Dole Dukla dnes uplynulo přesně deset let. Na první pohled nejvýraznější změnou, která od té doby v Havířově nastala, bylo odstranění těžních věží. Útlum hornické činnosti s sebou přinesl řadu dalších důsledků, tím nejpodstatnějším byl úbytek pracovních míst.

Deset let od útlumu těžby

Živě s Luborem hruškou, sociologem.

Poslankyně Pavlína Nytrová vystoupila z ČSSD

Poslankyně Pavlína Nytrová vystoupila k polovině loňského prosince z ČSSD. K odchodu vedlo bývalou zastupitelku Moravskoslezského kraje a Frýdku-Místku fungování strany, která je podle ní prolezlá politickou korupcí od okresní až po celostátní úroveň.

Učitelka se brání výpovědi

Na soud se obrátila učitelka tršické základní školy. Brání se výpovědi, kterou loni dostala. Podle ředitele za to, že měla sexuálně obtěžovat děti a to tak, že dohlížela na jejich sprchování během pobytu ve škole v přírodě. Obvinění ale učitelka odmítla. Za nepodloženou ji označilo také okresní i státní zastupitelství.

Vítkovice řeší tureckou elektrárnu

Strojírenský holding Vítkovice chce vyřešit problém s projektem turecké elektrárny založením nové firmy, která by jej převzala od společnosti Vítkovice Power Engineering, jež je od srpna v úpadku.

Opava vzpomíná na spolky

Divadelní, turistické, ale i kuřácké a recesistické. Spolky, ve kterých trávili svůj volný čas naši předkové. Na období, kdy se lidé chtěli družit a členství ve spolku byla občanská ctnost a čestná povinnost, vzpomíná Slezské zemské muzeum v Opavě.

Dolní oblast chystá řadu novinek

Areály Dolní oblasti Vítkovic loni překonaly rekord v počtu návštěvníků. V roce 2016 tam přišlo přes milion tři sta tisíc lidí. Tedy o dvě stě tisíc více než v roce 2015. Ambice na vyšší návštěvnost má lokalita i letos. Dospělé i děti chce lákat hlavně na vzdělávací programy.

Vyšetřování požáru Kopřivnice

Vyšetřovatelé policie a hasičů dnes dokončili prohlídku průmyslových hal v Kopřivnici na Novojičínsku, které v noci ze soboty na neděli značně poškodil rozsáhlý požár.

Odry chtějí zpřístupnit štoly

Unikátní technickou památku plánuje v nejbližších letech zpřístupnit město Odry na Novojičínsku. Lidé by se v budoucnu mohli procházet trojicí tamních štol, kde se v minulosti těžila břidlice - a zřejmě i další rudy. Město už se stalo vlastníkem šachet. Teď připravuje projekt jejich zpřístupnění. Veřejnost dovnitř zatím nemůže, štáb České televize ale získal mimořádnou možnost se do jedné ze štol podívat.

Evangelium malované akvarelem

Příběhy z evangelií malované akvarelem vystavuje Valašské muzuem v přírodě. Sakrální obrazy Miloše Šimurdy patří k jeho životním tématům,stejně jako valašská krajina. Legenda českého výtvarného umění ve svém pokročilém věku stále tvoří v ateliéru v Rožnově pod Radhoštěm.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST