Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Oceláři demonstrovali v Bruselu

Tisíce ocelářů - včetně zástupců z MS kraje - dnes demonstrovaly v Bruselu. Obávají se otevření evropského trhu pro levnou čínskou ocel a následné ztráty pracovních míst. Zhruba sto hutníků z Ostravska vyrazilo do Bruselu včera odpoledne.

Mladých umsrcených na kolejích je více

Počet usmrcených osob při střetu s vlakem výrazně vzrostl. Zatímco vloni takto zemřelo dvaatřicet lidí, letos na začátku října už šestatřicet. Alarmující je, že jde stále častěji o mladé lidi. Podle statistik většinou riskují při přebíhání kolejí nebo při dobíhání vlaků.

17,5 roku za útok nožem v mateřské škole

Ostravský krajský soud potrestal brutální útok nožem v mateřské škole ve Frýdku - Místku. Miroslav Štembírek dostal sedmnáct a půl roku vězení. Bývalou partnerku bodl do obličeje a hlavy nejméně sedm a dvacetkrát. Žena útok přežila. Proti rozsudku se odvolal jak obžalovaný, tak i státní zástupce.

Reakreditace Vítkovické nemocnice

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě v těchto dnech probíhá reakreditace. Auditoři spojené akreditační komise procházejí jednotlivá oddělení a v doprovodu zaměstnanců nemocnice kontrolují, jestli vše odpovídá normám a předpisům. V případě Vítkovické nemocnice se jedná už o třetí reakreditaci v pořadí. Její znovuzískání nemocnicím po celé republice zajišťuje dobré jméno a potvrzuje kvalitu jejich služeb.

Závislých na alkoholu přibývá

Přibývá lidí, kteří mají problém s alkoholem a své závislosti se chtějí zbavit. V České republice je v tuto chvílí podle posledních odhadů na 300 tisíc závislých. Přibývá i počet žen - alkoholiček. Těch ještě před několika lety bylo přibližně o polovinu méně. Hlavní motivací k léčbě je podle odborníků znovuzačlenění do společnosti.

Mohelnice pořizuje nové kamery

V Mohelnici na Šumpersku se rozhodli rozšířit počet kamer ve městě. Radnice tak chce bojovat s vandaly, kteří ničí městský majetek. Nové kamery by je měly pomoci snadněji identifikovat. Modernizace se dočká i šestice stávajících.

Řekové slaví výročí

20 let od založení slaví Asociace řeckých obcí v Česku. Ta sdružuje celkem 10 organizací s více než tisícovkou členů. Řekové začali do Česka přicházet na konci 40. let kvůli občanské válce. Nyní v Česku žije tři a půl tisíce Řeků.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST