Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Sněžná děla na svazích

Horská střediska se připravují na zimní sezónu. Na Bílé v Beskydech dnes stěhovali sněžná děla na sjezdovky. Vlekaři chtějí co nejdříve začít zasněžovat a věří, že sezóna začne v polovině listopadu.

Krevní centrum láká nové dárce

Největší spotřeba krve a plazmy za 15 let. Krevní centrum fakultní nemocnice v Ostravě potřebuje nové dárce. Zbavit je případného strachu mají nově exkurze. Zdravotní personál během nich zájemcům ukáže cestu odběru i zákulisí celého zařízení.

Zarybňování revírů

Rybáři ze Severní Moravy a Slezska dnes pokračovali v každoročním zarybňování svých revírů. Během října a listopadu do nich musí navézt ryby za dohromady pět-a-dvacet milionů korun. Ne všechny je ale územní Český rybářský svaz schopen vyprodukovat, a proto zhruba polovinu ryb poptává u soukromníků. Ryby jsou určeny především ke sportovnímu rybolovu.

Nové centrum pro neslyšící a nedoslýchavé

Počet lidí se sluchovým postižení neustále roste, tlumočníků je ale nedostatek. Na jednoho tlumočníka v Moravskoslezském kraji připadá přibližně 50 klientů. Komfortnější podmínky a vyšší kapacity zajistí nové prostory centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé v Ostravě.

Radnice začala vydávat parkovací karty pro příští rok

Parkovací karty na příští rok pro obyvatele centra Ostravy a sídliště Fifejdy 2 začala vydávat radnice městského obvodu. Platnost těch letošních vydrží do konce roku. Jejich cena zůstává stejná.

Chátrající zámek

Prodeji chátrajícího zámku v Chotěbuzi stojí v cestě jeho památková ochrana. A to i přesto, že z něj podle starosty obce Martina Pinkase zbývají už jen obvodové zdi. Chotěbuzi se po letech podařilo najít kupce, který by chtěl v zámku vybudovat malý pivovar. Usiluje proto o odnětí objektu ze seznamu chráněných památek. Památkáři s krokem ale nesouhlasí.

Nový dokument České televize

Byl ruským novinářem, generálem KGB i zakladatelem spolku přátel USA. Ve skutečnosti byl podvodníkem a zlodějem. Příběh Josefa Eichlera, který parazitoval nejen na politických špičkách, natočila pro ostravské studio České televize režisérka Šárka Meixnerová. Má název Obchodník s deštěm.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST