Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Úřad práce analyzuje možné dopady krize v OKD

Úřad práce Moravskoslezského kraje zpracovává analýzu pro generální ředitelství. Důvodem je situace kolem OKD. Zpráva má obsahovat možné varianty, ke kterým by mohlo v případě ukončování těžby dojít a návrh řešení složité situace.

Firmy na Olomoucku obtížně hledají zaměstnance

Více lidí bez práce, i přesto, že nabídka tuzemských úřadů je rekordní. Situace, kterou dobře znají i v Olomouckém kraji. Evidují tam opět více lidí bez práce. Větší podniky přitom hledají zaměstnance marně i několik měsíců.

Nové sanitky pro pacienty z Karvinska

Komfortnější a hlavně bezpečnější doprava pro pacienty z Karvinska. Dopravní služba Nemocnice Karviná-Ráj, která patří Moravskoslezskému kraji, dala do provozu 10 nových sanitek.

Baník Ostrava má nového majitele

Fotbalový Baník Ostrava má od víkendu nového majitele. Petra Šafarčíka vystřídal podnikatel Václav Brabec. Ten už dříve poskytl klubu půjčku.

Bohumín uctí památka Pavla Srníčka

Bohumím chce uctít památku nedávno zemřelého fotbalového brankáře a někdejší reprezentanta Pavla Srníčka. Po bohumínském rodákovi by se mohl jmenovat stadion i pravidelný turnaj.

Petice za odvolání šéfa dozorčí rady krnovských vodáren

Asi 1200 lidí podepsalo petici za odvolání předsedy dozorčí rady Krnovských vodovodů a kanalizací. Důvodem je odvolání tři jednatelů firmy.

Odvoz a likvidace vánočních stromků

Lidé odstrojují a vyhazují vánoční stromky. Odkládat by je měli vedle kontejnerů, odkud je odvezou popeláři. Stromky v Olomouci, na kterých lidé nechají ozdoby, skončí ve spalovně. Většinu stromků ale odvezou do kompostárny.

Technické památky Dolu Barbora

O Dole Barbora v Karviné se v poslední době mluvilo v souvislosti s dohady politiků kvůli plánované průmyslové zóně. Důlní areál skrývá památkově chráněné objekty, které procházejí opravami.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST