Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Malé prodejny potravin krachují

Malé prodejny potravin krachují. Majitelé vesnických prodejen nemají někdy ani z čeho platit nájem. Za posledních deset let zkrachovala téměř čtvrtina těchto podnikatelů. Pociťují to například obyvatelé Prostějovska.

Rozhovor s Karlem Havlíčkem

Předseda Asociace malých a středních poniků a živnostníků České republiky představuje záchranný plán.

Frýdek-Místek otevřel domov pro nemocné bezdomovce

Jsou vážně nemocní a žijí na ulici. Lidé bez domova, kteří potřebují nepřetržitou péči mohou obsadit jedno z dvaatřiceti lůžek v novém zařízení ve Frýdku-Místku. Domov Přístav dnes slavnostně otevírá Armáda Spásy v budově bývalé základní školy.

Na Šumpersku finišují stavby kanalizace za 1,5 miliardy

Na Šumpersku finišuje stavba kanalizace za půl druhé miliardy korun. V pěti městech v regionu se začalo stavět minulý rok v červnu. Osmdesát kilometrů kanalizace ale musí být položených místo 2 let už za 17 měsíců.

Děti se učí o nebezpečí sociálních sítí

Každý desátý pII když osvěta o nebezpečí sociálních sítí funguje v Česku už deset let, počet obětí, zejména těch dětských, se nesnižuje. Odborníci z projektu Seznam se bezpečně dnes přijeli za dětmi do Olomouce.

Pracovníci úřadu práce se učí komunikovat s postiženými

Jaké to je chodit s bílou holí nebo pohybovat se na invalidním vozíku? To si v rámci třídenního semináře zkouší desítky pracovníků úřadu práce. Cílem je naučit se lépe přistupovat a komunikovat s lidmi se zdravotním postižením.

Policie odhalila podvodníky, kteří si brali na falešné doklady úvěry

Padělatelskou dílnu na výrobu falešných občanských průkazů zavřeli kriminalisté v Ostravě. Čtyři recidivisté si během roku na padělané občanky vzali téměř sto úvěrů u bank na dva a půl milionů korun.

Ostravská zoo podpoří ze vstupného záchranné programy

Ostravská ZOO se více zapojí do záchrany zvířat v jejich přirozeném prostředí. Vedení města schválilo změny ve financování zahrady tak, aby z každé prodané vstupenky mohla jít jedna koruna na nejrůznější záchranné programy.

Hřbitovní kaple v Odrách skrývala vzácné malby

Stropní výmalbu z 18.století objevili stavaři při pracích na Hřbitovní kapli svaté rodiny v Odrách. Kapli využívají obyvatelé 300 let a prošla několika opravami. Výmalba byla objevena před několika týdny. Nyní na ni pracují restaurátoři.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST