Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Česko dostalo ultimátum kvůli odpadům z lagun v Polsku

Česku začala běžet dvouměsíční lhůta, ve které musí odvézt dvacet tisíc tun paliva z ropných lagun. Hromada směsi z kalů leží v Katovicích, nařízení vydala Evropská komise. Pokud český stát lhůtu nedodrží, hrozí, že celý případ bude řešit Evropský soud.

Historie lagun Ostrama

Shrnutí historie jedné z největších ekologických zátěží v České republice.

Rozpad koalice v Opavě

V Opavě se ozpadla koalice. Jako hlavní příčiny jsou uvádněny rozkoly v místním hnutí ANO a také neshody mezi jednotlivými koaličními stranami. Všechna uskupení už intenzivně vyjednávají o novém uspořádání na místní radnici.

Obvinění politici trvají na svých funkcích

Policie je obvinila třeba kvůli korupci nebo zneužití pravomoci, i tak někteří vysoce postavení politici zůstávají ve svých funkcích. Aktuální případ hejtmana Olomouckého kraje obviněného v kauze Vidkun není výjimkou.

Nová protipovodňová opatření ve Studénce

Dva a půl roku po bleskové povodni, která vytopila část Studénky, se její obyvatelé dočkají lepší ochrany před velkou vodou. Ředitelství silnic a dálnic staví podél obchvatu města rozšířené retenční příkopy, které část vody zadrží.

Neziskovým organizacím chybí peníze na provoz

Kromě pomoci potřebným musí neziskové organizace každoročně svádět boj o peníze na vlastní fungování. V kritické situaci se ocitlo třeba opavské centrum Elim. Kvůli ztrátě sponzora a neúspěchu několika projektů mu chybí na provoz 400 tisíc.

Cukráři už mají zakázky na Vánoce

Regionální cukráři už pečou na Vánoce. I když většina rodin připravuje vánoční cukroví tradičně doma, přibývá lidí, kteří si výrobky raději koupí. Nově si je mohou lidé objednat i online.

Španělská muška v ostravském divadle

Němečtí autoři Franz Arnold a Ernst Bach zamotali do bizarního příběhu klasické komediální zápletky i závažné informace o hořčici, molech a hladomoru. Rozvernou frašku Španělská muška uvádí Národní divadlo moravskoslezské.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST