Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V Ostravě-Koblově začal fungovat první probační dům

Lidem, kteří byli podmínečně propuštěni z výkonu trestu, by v budoucnu měly podat pomocnou ruku takzvané probační domy. První z nich teď začal s podporou státu fungovat na okraji Ostravy - v areálu bývalých kasáren v Koblově.

Rozhovor s Petrem Novákem

Ředitel spolku Nová šance o pilotním programu probačního domu.

První výjezdní zasedání vlády

Na první výjezdní zasedání vyrazí vláda Bohuslava Sobotky - do Moravskoslezského kraje. Vybrala si ho kvůli vysoké nezaměstnanosti a ekonomickým problémům některých podniků. Na programu jsou i hornické důchody.

Někteří školáci a studenti využívají prázdniny k doučování

Přestože jsou letní prázdniny pro většinu studentů symbolem volna a dovolených, řada z nich je využívá k tomu, aby dohnala, co v průběhu školního roku nestihla a nebo zanedbala. O doučování je mezi školáky, ale i vysokoškoláky stále větší zájem.

Černobylské děti se uzdravují na Jesenicku

Šest desítek dětí českých krajanů, které žijí na Ukrajině v oblastech zasažených černobylskou jadernou havárií, je na ozdravném pobytu na Šumpersku. Během tří týdnů, které tráví na táboře v podhůří Jeseníků, je čekají rehabilitační cvičení.

Nelegální sociální zařízení v Karlovicích končí

Za neregistrované poskytování sociální péče dostala majitelka penzionu v Karlovicích pokutu 200 tisíc. V penzionu žili lidé s psychickým onemocněním nebo po léčení závislostí. Majitelka nyní oznámila, že zařízení ruší.

Cizinci se učí v Olomouci český jazyk

Zájem cizinců o český jazyk roste. Na tradiční letní školu slovanských studií jich letos přijel rekordní počet. Olomoučané mohou v ulicích potkávat necelou stovku studentů například z Malty, Japonska, Libanonu nebo Indie.

Výstava Bible včera, dnes a zítra v Ostravě

V Ostravě začala jedna z největších výstav věnovaná bibli. K vidění je více než 500 exponátů určených pro dospělé i děti a v desítkách různých jazyků. Některé jsou staré více než 450 let. Organizátoři chtějí výstavu trvale umístit na zámku v Hnojníku.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST