Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Poslední den hokejového šampionátu v Ostravě

Dvěma čtvrtfinálovými zápasy končí mistrovství světa v hokeji v Ostravě.

Rozhovor s Ondřejem Tomkem

Sportovní redaktor České televize Ondřej Tomek vzpomíná na dny hokejového šampinátu

Druhý den návštěvy prezidenta v Olomouckém kraji

Druhým dnem dnes pokračovala návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Spolu se svou ženou jej cely strávili na Jesenicku. Prezident dnes navštívil jak úspěšně tak i problémové podniky v regionu.

Pod sutinami domu v Šenově byli dva mrtví Chorvati

Za lednovým výbuchem vily v Šenově na Novojičínsku, při kterém v sutinách zemřeli 2 muži z Chorvatska - je pojistný podvod. Vyšetřovatelé za to obvinili majitele domu, který je také původem z Chorvatska.

Vědecká knihovna v Olomouci potřebuje nový sklad

Nový sklad za skoro 200 milionů korun – podle vedení olomoucké vědecké knihovny řešení její zoufale situace s nedostatkem úložných prostor. Ročně musí totiž přijmout 35 tisíc nových výtisků a uchovat je. Knihovníci chtějí žádat o dotaci z Evropské unie.

SETkávárna v nemocnici v Českém Těšíně

Senioři z nemocnice v Českém Těšíně si mohou vypít kávu s budoucími zdravotními sestřičkami. Jednou týdne za nimi jezdí studentky z karvinské zdravotnické školy, které se zapojily do projektu organizace Adra SETkavárna.

Monika Fleischmannová ze zastupitelstva Hranic

Koalice se rozpadla, starosta Vladimír Juračka a místostarostka Radka Ondriášová odstoupili. Novým starostou byl zvolen Jiří Kudlačka z ANO.

Ochránci hledají sýčky podle zvuku

Ochránci přírody ze záchranné stanice v Bartošovicích na Novojičínsku hledají lokality, kde žije kriticky ohrožený sýček obecný. Ten byl ještě před 50 lety u nás nejvíce rozšířenou sovou. Na třech stovkách míst ve třech krajích rozmístili záznamníky.

V Moravskoslezském kraji fungují čtyři mobilní hospice

Jak zprostředkovat lidem s nevyléčitelnou nemocí zdravotní péči a zároveň jim umožnit zůstat v doma. Tyto služby poskytuje mobilní hospic. Od loňského roku už v Moravskoslezském kraji fungují čtyři taková zařízení.

Výstava mapuje 60 let olomouckého hokeje

Medaile pro vítěze extraligy, historické fotografie. I tyhle relikvie připomínají šedesát let olomouckého hokeje. Klub s kohoutem ve znaku slaví své výročí výstavou v olomouckém Vlastivědném muzeu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST