Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Do hokejového šampionátu zbývá 30 dnů

Třicet dní zbývá do prvního vhazování na Mistrovství světa v hokeji. Poslední přípravy vrcholí i v Ostravě, která bude hostit polovinu týmů šampionátu. Ten se do Česka vrací po jedenácti letech a to do stejných hal.

Rozhovor s Petrem Handlem

S členem organizačního výboru pro hokejové mistrovství světa v Ostravě o postupu příprav.

Sníh komplikoval dopravu

Dopravu v Olomouckém i Moravskoslezském kraji komplikovalo dnes husté sněžení. Zejména kamiony zablokovaly některé cesty na Šternbersku, Mohelnicku nebo Novojičínsku.

Končí termín pro podání daňového přiznání

Daňové přiznání z přijmu fyzických osob. Termín pro jeho podání za rok 2014 končí zítra. Finanční úřady mají proto na většině míst upravenou pracovní dobu a otevřeno budou mít nepřetržitě do 18 hodin.

Program proti obezitě dětí

Speciální vzdělávací program pořádá Střední a vyšší odborná škola zdravotnická z Ostravy ve spolupráci s krajským úřadem a lékařskou fakultou pro děti v mateřských a základních školách. Cílem je učit je zdravému životnímu stylu.

ADRA míří s pomocí na Ukrajinu

Kamion s potravinami, které sbírali lidé v Moravskoslezském kraji, vypravila humanitární organizace ADRA na Ukrajinu. Organizátoři sbírky dlouho čekali na souhlas ukrajinské vlády, že pomoc přijme. Téměř 20 tun jídla a oblečení pomůže lidem v Mukačevu.

Soud poslal do vězení daňové podvodníky

Podnikatel Michael Bartes dostal u Krajského soudu v Ostravě devítiletý trest. Podle obžaloby se společně s dalšími komplici pokusil od státu na vrácení daní vylákat půl miliardy korun.

Model pro Javoříčko

Javoříčko, malá obec na Olomoucku, kterou v květnu 1945 vypálili nacisté, má od dnešního dne svůj model tak jak vypadala před válkou.

Nové ateliéry pro umělce v centru města

Ateliér vedle ateliéru. Tak vypadá nové útočiště ostravských umělců. Majitelem budovy v centru města je Střední zdravotnická škola. Prostory s velkými okny, které dříve sloužily jako dílny učiliště, dnes pronajímá za výhodné ceny tomu, kdo tvoří.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST