Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Na předčasné důchody dosáhne více horníků

Téměř sedm set horníků společnosti OKD půjde do důchodu o pět let dříve. Schválila to vláda. Rozhodnutí se dotkne všech, kteří začali v dolech pracovat před rokem 1993. Odbory nařízení vlády vítají, podle nich ale mělo přijít mnohem dříve.

Magistrát chce po bývalém náměstkovi 100 tisíc

Sto tisíc korun chce ostravský magistrát po bývalém náměstkovi Tomáši Suchardovi. Jde o peníze odcizené loni z jeho služební platební karty. Podle magistrátu totiž Tomáš Sucharda porušil předpisy a tudíž je za ztrátu zodpovědný.

20 tun jídla a oblečení pro Ukrajinu

Sbírka potravinové pomoci, kterou v lednu vyhlásila organizace Adra, vzbudila velký ohlas. Organizátorům se podařilo posbírat téměř 20 tun jídla a oblečení. Po týdnech vyjednávání se Adra dočkala i povolení ukrajinské vlády dopravit pomoc do země.

Oprava unikátní oranžerie

Olomoucké Výstaviště Flora zahájilo záchranné práce na vzácné historické oranžerii, která dlouhé roky chátrala ve Smetanových sadech.

Olomoucký kraj bude dotovat rekonstrukce přechodů

Přes 4 miliony letos poskytne olomoucké hejtmanství obcím a městům na vybudování nebo rekonstrukce přechodů pro chodce. Stovky jich totiž nevyhovují bezpečnostním normám. Pokud obce přechody neopraví, policie je zruší.

Technická univerzita získala patent na motorku

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava získala patent na výrobu motorky se systémem zavěšení předního kola s měnitelnou geometrií. Ten by měl zvýšit nejen pohodlnost jízdy, ale především bezpečnost řidičů na silnicích.

Nová rožnovská galerie 3. etáž

Ze sklepa do 3. patra a s výhledem na Radhošť- taková byla cesta mladých rožnovských architektů za novým ateliérem. V bývalé textilce vytvořili prostor pro další umělecké profese a galerii s názvem 3. etáž.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST