Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Ostrava má superpočítač Salomon

Dohromady váží asi třicet tun a do Ostravy jeho díly postupně dopravily kamiony. Technici začali v Národním superpočítačovém centru IT4Innovations kompletovat superpočítač Salomon. Po spuštění by se měl zařadit mezi sto nejvýkonnějších na světě.

Přibývá bezdomovců seniorů

Ze svých důchodů nezvládli splácet dluhy, a tak se ocitli na ulici. Problém seniorů bezdomovců, kterých podle odborníků sice mírně, ale stále přibývá. Specializovaných služeb, nebo azylových domů je pro takové klienty nedostatek.

Sněm Agrární komory v Olomouci

Česko by mělo zemědělcům více přispívat na spolufinancování projektů placených z evropských dotací – řekli dnes zástupci agrární komory na sněmu v Olomouci.

Přibývá dětí s vadami řeči

Každé páté dítě v Moravskoslezském kraji neumí správně vyslovovat. Logopedické ambulance jsou plné a na zařazení do péče se čeká i několik měsíců. Na Hlučínsku letos otevřou vůbec první třídu mateřské školy zaměřenou na děti s vadami řeči.

Muž bojuje o otcovství

Už dva roky se snaží Jakub Miller z Ostravy dokázat, že je biologickým otcem své dcery Laury. S matkou dívky nebyli manželé a žena jeho otcovství popírá, přesto, že ho potvrdily testy DNA. Do rodného listu nechala zapsat svého nového partnera.

Sníh pro Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovic se chystá na zítřejší exhibici v běhu na lyžích. I přes vysoké teploty v minulém týdnu mají pořadatele dost sněhu. Ten už od včerejška rozvážejí po areálu tak, aby byla zítra stopa pro sprintery připravena.

Frýdek-Místek chce renovovat kino Petr Bezruč

Město Frýdek-Místek hodlá přebudovat chátrající kino Petra Bezruče na multifunkční kulturní centrum. Po debatě s obyvateli byla vyhlášena architektonická soutěž, přičemž náklady by neměly přesáhnout 200 milionů korun.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST