Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Opatření před utkáním Baníku a Sparty

Organizátoři a policisté se připravují na zítřejší utkání ostravského Baníku se Spartou. To bývá tradičně označeno jako velmi rizikové. Policisté během zítřejšího odpoledne omezí dopravu v centru města.

Sdružení Vzduch úspěšně žalovalo kraj

Krajský soud v Ostravě vynesl přelomový rozsudek. Ve sporu, kde dva obyvatelé Ostravy-Radvanic napadli Moravskoslezský kraj kvůli tomu, že nevypracoval akční plán pro zlepšení ovzduší, dal za pravdu lidem.

Jak lidé nejčastěji kupují auta?

Češi si nejčastěji kupují auta za vlastní úspory, v tuzemském autobazaru a za částku do dvou set tisíc korun. Nejoblíbenější značkou zůstává Škoda. Hlavním kritérium při koupi je cena.

Do čela Ostravské univerzity nastoupil nový rektor

Ostravská univerzita mění vedení. Po čtrnácti letech opouští křeslo rektora Jiří Močkoř. Od pondělí ho ve funkci nahradí Jan Lata, který dosud pracoval v pozici prorektora pro řízení vědy a vnějších vztahů.

Jaro je tady

Na horách zatím leží sníh, zahrady v nížinách už ale zdobí první sněženky i další jarní květiny. Větší zájem zaznamenávají i zahradnictví. Lidé po květině v bytě touží i kvůli pochmurnému počasí.

Nová městská čtvrť - Nová sladovna

Nová městská čtvrť s pěti stovkami bytů a sedmadvaceti tisíci metry čtverečních administrativních a komerčních prostor by měla v následujících letech postupně vzniknout v Olomouci.

Spory o lesy na Jesenicku

Státní podnik Lesy České republiky odmítl vydat církvím 60 tisíc hektarů lesa, tedy téměř polovinu plochy, o kterou žádaly. Například katolíkům nevydal 30 tisíc hektarů v okolí Jeseníku. Tahle žádost je největší položkou.

U krnovské nemocnice je nedostatek parkovacích míst

Jak zaparkovat před nemocnicí v Krnově řeší každý den lidé, kteří sem jedou na vyšetření či za příbuznými. Parkoviště z 90. let už svou kapacitou dnes nestačí a zejména dopoledne jsou okolní ulice doslova zaplněny auty.

Objev nástěnných maleb v Novém Jičíně

Dobře ukryté a ve výborném stavu - tak objevili historikové v Novém Jičíně na stropě v budově městského úřadu malby významného vídeňského malíře Eduarda Fajta. Našli je náhodou.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST