Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Radní zamítli dotaci pro Baník

Baník Ostrava zřejmě nedostane patnáctimilionovou dotaci od města. Neschválili ji ostravští radní. Klub totiž při podání žádosti tvrdil, že nemá žádné dluhy vůči městu, přitom mu ale nezaplatil přes osm set tisíc korun za nájemné Bazalů.

Policie dopadla lupiče z Havířova

Drobní živnostníci v Havířově si můžou oddechnout. Policisté už vědí, kdo stojí za přepadením pěti obchodů. Jednadvacetiletý recidivista se přišel přiznat na policii poté, co se jeho fotka objevila v médiích.

Klimkovice bojují s kamiony

Klimkovičtí marně bojují s kamiony . Tisíce jich sjíždějí z dálnice, aby tak ušetřily na mýtném nebo se vyhnuly dálniční váze. Přestože náklaďáky tíží lázeňské město už sedm let, jejich vykázání je na počátku.

Současná chemie v Olomouci

Do Olomouce míří vědecké špičky. Laureáti České hlavy vystoupí na Univerzitě Palackého v rámci přednáškového cyklu Současná chemie.

Olomouc se připravuje na fotbalový šampionát

Už za 112 dní odstartuje vůbec nejprestižnější fotbalový turnaj, jaký kdy Česká republika hostila – Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let.

Opozice varuje před seniorským ghettem

Olomoucká radnice opravuje panelový dům na ulici Přichystalova. Opravené byty plánuje pronajmout výhradně seniorům. Podle opozice se ale schyluje k tomu, že v krajském městě vznikne seniorské ghetto.

V Ostravě vznikají stylová holičství

Ženám je tu vstup zakázán. V Ostravě ožívají stylová pánská holičství lákající na atmosféru pánských klubů třicátých let dvacátého století. Klientům nabízejí komplexní péči: od úpravy vlasů přes oholení břitvou po ochutnávku whisky.

Dan Bárta vystoupí s filharmoniky

Dán Bárta se vrací do Ostravy. Tentokrát pod taktovkou uznávaného dirigenta Stanislava Vavřínka. Bártova kapela Illustratosphere se rozroste o celou Janáčkovu filharmonii a společně se představí Ostravanům už zítra v aule vítkovického Gongu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST