Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Začala kampaň na podporu pěstounů

Motivovat lidi k tomu, aby se stali pěstouny, to je cíl kampaně, která zčala v MS kraji. V tomto regionu je nejvíce pěstounů. Směr, kterým se ubírá péče o ohrožené děti a rodiny je jasný - co možná nejvíce omezit ústavní péči.

Kriminalita v MS kraji poklesla

Policisté řešili více než 37 tisíc trestných činů. Proti předloňsku je to ale méně o pět a půl tisíce případů. Klesající kriminalitu vysvětluje krajský policejní ředitel Tomáš Kužel zlepšujícím se stavem ekonomiky a větším počtem preventivních akcí.

Michal Salomonovič míří do Osvětimi

Zažil pobyt v ghettu Lodž a dva koncentrační tábory včetně Osvětimi. A právě tam se Michal Salomonovič vydal dnes z Ostravy. Zúčastní se jako jediný z českých přeživších vězňů oficiálních oslav 70 let od osvobození vyhlazovacího tábora.

Největší nákladní letadlo přistálo v Mošnově

Antonov 225 zvaný také Mria převáží vojenský materiál z Česka do Afriky. Do Ostravy se letadlo vrací po 26 letech a přilákalo stovky leteckých nadšenců. Vidět ho budou moci přilétat celkem třikrát.

Začal armádní závod Winter Survival

V Jesenikách dnes odstartoval Winter Survival. Nejnáročnější armádní závod v přírodním víceboji. Na prezentaci pod vrchol Pradědu dorazilo na 5 desítek závodníků ze 4 evropských zemí.

Figurína pro nácvik porodu

Lékařská fakulta Univerzity Palackého simuluje porody na speciální figuríně. Dnes tak slavnostně otevřela porodnickou část takzvaného CENTRISIMa.

Sklo Zdeňka Lhotského

Sklo je nevypočitatelná potvora. Říká Zdeněk Lhotský. Ví, o čem mluví. Známý tvůrce sochařských skleněných objektů je zároveň majitelem sklářského studia, které vlastní největších pece pro výrobu taveného skla na světě.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST