Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Začaly zápisy do prvních tříd

Někde rodiče stáli frontu už od nočních hodin - tak moc jsou některé školy žádané. Z mateřských škol letos k zápisům kraji přišlo asi 14 tisíc dětí, v Olomouckém kraji asi 8 tisíc. Někteří předškoláci dostali odklad.

Rozpad koalice ve Frýdku-Místku

Hnutí ANO odmítá vypovězení koaliční smlouvy ve Frýdku-Místku z popudu ČSSD. Podle ANO stojí za koncem koalice především bývalý primátor a současný náměstek Michal Pobucký.

Prosadí se kontroly kotlů domkařů?

Úředníkům stále chybí účinná páka vůči nezodpovědným domkařům, kteří topí neekologicky. Ministerstvo životního prostředí proto už poněkolikáté navrhuje zařadit do zákona o ochraně ovzduší domovní kontroly kotlů.

Na Opavsku začala jezdit lokomotiva na CNG

Na trať mezi Opavou a Hlučínem dnes vyjela unikátní lokomotiva s pohonem na CNG. Po měsících testů vezla první cestující. Repasované vozidlo, má dopravci přinést úsporu pohonných hmot, kraji čistější ovzduší.

Ostravští studenti postavili závodní formuli

Studenti strojní fakulty vysoké školy báňské dnes slavnostně představili svou první závodní formuli. Tým studentů a mladých vědců na ní pracoval téměř dva roky. Soutěžit by s ní její tvůrci chtěli na studentských závodech v České republice i v zahraničí.

Pohřeb válečného veterána

Zemřel jeden z posledních žijících účastníků bojů československého armádního sboru v Sovětském svazu, plukovník Vasil Coka. Letos by se dožil 92 let.

Nová kompostárna v Přerově

Nový způsob třídění biologicky rozložitelného komunálního odpadu právě rozjíždí v Přerově. Odpad z domácností tak poputuje do nové kompostárny, která ročně může zpracovat až dva a půl tisíce tun zelené hmoty.

Výstava Neurčitý prostor v Opavě

Neurčitý prostor – umělecký dialog dvou akademiků v Česku. Výstava představí sérii velkoformátových fotografii, které přibližují vnímání času a prostoru. Své práce opavském Obecním domě vystavují matematik a profesionální fotograf.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST