Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Diskriminace matek s kočárky v Olomouci?

: Nástup s kočárkem do olomoucké MHD pouze na povolení řidiče – řada maminek si stěžuje na hlášení, které začalo znít v autobusech a tramvajích.

Kraj má rozpočet na příští rok

S 8,5 miliardami korun bude příští rok hospodařit Moravskoslezský kraj. Rozpočet schválili na svém jednání zastupitelé. O miliardu vyšší výdaje chce hejtmanství pokrýt z rezerv a úvěrů.

Hospice se nedohodly s pojišťovnami na hrazení péče

Mobilní hospice budou i po 1. lednu 2015 - stejně jako dosud odkázány na dárce, veřejné sbírky, granty a dotace. Se zdravotními pojišťovnami se totiž nepodařilo dojednat spuštění pilotního projektu placení této služby z peněz zdravotního pojištění.

Podmínky pro lyžování jsou zatím špatné

Hory před víkendem zejí prázdnotou. V Jeseníkách i Beskydech se lyžuje jen na jedné sjezdovce. Podle meteorologů by sice dnes v noci měly přijít sněhové přeháňky, k lyžování to ale stačit nebude. A ani zasněžovat se vlekařům nedaří, je příliš teplo.

Speciální logopedie pro parkinsoniky

Unikátní hlasovou terapii pro lidi trpící Parkinsonovou chorobou zavedla Fakultní nemocnice v Ostravě. Nemoc totiž provází tuhnutí svalstva a pacienti tak často ztrácejí mimiku i hlas. Neschopnost komunikovat je pak vyřazuje ze společenského života.

Prodej vánočních stromků je v plném proudu

Živé i umělé stromky obchodníci nabízejí téměř u každého nákupního domu. Letošní sezóna nepřála borovicím, a tak si zájemci mohou vybrat ze smrků nebo jedliček.

Nový Jičín otevřel expozici Generál Laudon

V domě, ve kterém v roce 1790 zemřel slavný vojevůdce generál Laudon, je nová expozice, která přibližuje jeho život a vojenské úspěchy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST