Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Odškodnění pro lidi zraněné v Paskově

Odškodnění dostane 9 lidí, které zranil výbuch metanu před dvěma týdny v Paskově. Jim a jejich rodinám je vyplatí firma, z jejíhož potrubí plyn unikl.

Soud s tabákovým gangem

O nejméně 113 milionů měla připravit stát čtyřčlenná organizovaná zločinecká skupina. Do Česka dováželi odpad z tabáku a tabákové listy. Čtyři muži z nich pak vyráběli kuřivo a to rozprodávali na černém trhu.

Na Konicku řádí zloději

Lidé v okolí Konice na Prostějovsku mají strach ze zlodějů, kteří tam během několika posledních týdnů vykradli desítku rodinných domů nebo hospod. Tím způsobili škody za deseti tisíce korun.

Kapři budou za 85 korun

Cena kapra stejná jako loni - pětaosmdesát korun za kilo. U obchodníků by se vánoční ryby měly objevit zhruba za dva týdny. Zatím čekají v sádkách, kam si pro ně už teď někteří zákazníci přicházejí.

Škola slaví výročí

Padesáté výročí založení si připomínají studenti a učitelé střední školy profesora Zdeňka Matějčka v Ostravě. Jako jedna z mála škol v Moravskoslezském kraji vzdělává žáky zdravé, ale i ty, kteří mají speciální vzdělávací potřeby.

Dospělí se vracejí do tanečních

Mezi dospělými stoupá zájem o taneční kurzy. A to nejen v období plesů. Kurzy dospělí považují především za příležitost, jak trávit čas spolu. Čím dál častěji se mezi zájemci o hodiny tance objevují i senioři.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST