Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Rudlice na Znojemsku chtějí vymazat se seznamu horkých kandidátů pro stavbu přehrady

Rudlice se bojí, že kvůli ministerským plánům nebudou moc v obci nic nového budovat a ona postupně vymře. To i další místa vytipovaná k zatopení tématem dnešních Událostí v regionech.

Vítězové voleb v opozici

Ve volbách vyhráli, přesto končí v opozici. Vítěze voleb v některých městech a obcích obešly méně úspěšné strany a posty na radnici si rozdělily mezi sebe.

Rekonstrukce nádraží v Olomouci

Výrazné komplikace čekají až do května cestující na Olomouckém vlakovém nádraží. Stavaři tam uzavřeli první nástupiště a hlavní podchod kvůli rekonstrukci celé stanice.

Dietou proti epilepsii

Už víc než rok léčí brněnská dětská nemocnice vybrané pacienty s epilepsií speciálním jídelníčkem. Díky němu lze výrazně snížit počet záchvatů.

Největší kapr změnil "bydliště"

Botanická expozice v Modré na Uherskohradišťsku má novou atrakci. Vody areálu Živá voda ode dneška čeří jeden z největších tuzemských kaprů.

Humanitární pomoc Ukrajině

Vybavení celkem za 170 tisíc korun přivezli do nemocnice v západoukrajinském zhruba dvacetitisícovém městě Zoločiv pracovníci charity ze Znojma.

Oprava mostu zastaví dálnici

Dnes v noci se uzavře část dálnice D1. Silničáři obsadí devítikilometrový úsek na Vysočině - mezi Lhotkou a Velkou Bíteší, řidiči ho budou muset objet přes okolní obce.

Oprava márnice na židovském hřbitově

Rozpadlá márnice na židovském hřbitově v Boskovicích dostává původní podobu. Za víc než jeden milion korun ji opravuje židovská obec společně s ministerstvem kultury.

Dramatizace románu Vyhnání Gerty Schnirch v HaDivadle

Úspěšný román Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch se v brněnském HaDivadle poprvé dostává na jeviště. Dílo zachycuje kontroverzní moment českých dějin – poválečný odsun brněnských Němců. Ten si v roce 1945 vyžádal podle odhadů stovky až tisíce obětí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST