Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nadstandardy netáhnou

Je to rok, co mají pacienti v tuzemských nemocnicích možnost připlatit si za vybraného operatéra, lehčí sádru nebo lepší čočky. Zájem o tyto ministerské nadstandardy ale není.

Příplatky, o které je zájem

Nemocní si nejčastěji připlácejí za vlastní pokoj se sociálním zařízením, na ten někteří dokonce čekají v pořadníku. Oblíbená je ale taky třeba možnost surfovat po internetu nebo lepší jídlo.

"Černý" líh

Celníci dnes vyčerpali dvě obří nádrže s tajnými zásobami lihu v Hrobicích na Zlínsku. Česká televize exkluzivně mapovala finále práce celníků a hasičů.

Ohňostroje na brněnské přehradě

Poslední ohňostroj vzlétl nad brněnskou přehradu včera. Světelné představení polského týmu přilákalo k jejím břehům 140 tisíc diváků.

Max Švabinský

Celou tvorbou českého malíře, grafika a rytce Maxe Švabinského provede návštěvníky výstava, která bude přes léto k vidění v břeclavské synagoze. Zájemce seznámí s většinou technik, které umělec používal, a nabídne jeho raná i vrcholná díla.

Parkovací automaty

V ulicích Brna se už objevily nové parkovací automaty. Na ty stávající, které od pondělí Brněnské komunikace odstraňují, už dosloužily. Řidiče na změně nepříjemně překvapilo, že ani nové stroje neumožňují víc variant úhrady parkovného.

Mikulčická základna

Stovky keramických střepů, váz a šperků stěhují archeologové do nové základny na okraji Mikulčického naleziště.

Soutěž ve vyřezávání z ovoce

Třebíč se dnes stala dějištěm domácího mistrovství v netradiční disciplíně - vyřezávání z ovoce a zeleniny.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST