31. březen 2022

Obsah dílu

Práce pro uprchlíky — Ubytování pro uprchlíky — Sociální byty v Dědicích — Přístavba základní školy v Kateřinicích — Nové centrum Louka — Konec slev na jízdné — Online návštěvy ve věznici — Soud o nehodě v Lopeníku — Kavkazský křídový kruh

Části dílu

01:17
Práce pro uprchlíky
  Už víc než 1400 ukrajinských uprchlíků zaměstnaly úřady práce v Jihomoravském a Zlínském kraji. Například na jihu Moravy se číslo denně zvedá zhruba o dvě stovky. Nejčastěji teď Ukrajinci nachází uplatnění v manuálních pomocných profesích s krátkodobým výhledem.
  04:39
  Ubytování pro uprchlíky
   Jihomoravský kraj zatím hlásí dostatek ubytovacích kapacit pro uprchlíky. V penzionech nebo internátech má domluvených ještě přes 500 míst.
   07:09
   Sociální byty v Dědicích
    V domov pro sociálně potřebné se od zítřka promění Katolický dům v Dědicích na Vyškovsku. Vzniklo v něm šest bytů. Bydlet v nich budou dvě ženy s hendikepem a čtyři matky s dětmi.
    07:46
    Přístavba základní školy v Kateřinicích
     Novou přístavbu základní školy dokončili v Kateřinicích na Vsetínsku. Je bezbariérová, energeticky úsporná a vybavená moderními technologiemi.
     08:27
     Nové centrum Louka
      V areálu Louckého kláštera ve Znojmě otevřeli společenské a vzdělávací centrum Louka. Lidé ho najdou v nejstarší části této národní kulturní památky, která je známá jako stará škola.
      10:51
      Konec slev na jízdné
       Senioři i studenti si od zítřka za cestu vlakem nebo autobusem připlatí. Sníží se totiž slevy na jízdné z 75 na 50 procent. Vláda o tom rozhodla už v lednu.
       13:33
       Online návštěvy ve věznici
        Zpřístupnit on-line návštěvy odsouzených i příbuzným bez internetu. To je cílem projektu Asociace organizací v oblasti vězeňství a Vězeňské služby. Ze dvou na sedm rozšiřují počet míst, kam lidé mohou přijít a se svým blízkým odsouzeným se spojit.
        17:41
        Soud o nehodě v Lopeníku
         Podmíněné tresty versus zproštění viny – velmi rozdílné návrhy od žalobce a obhájců dnes zazněly u soudu v Uherském Hradišti. Ten posuzuje okolnosti jedné z největších tragédií při tuzemských rally závodech.
         20:50
         Kavkazský křídový kruh
          Po šedesáti letech se na scénu Mahenova divadla v Brně vrací inscenace Kavkazský křídový kruh od Bertolta Brechta. Tentokrát ale v moderních kostýmech i s nově pojatou hudbou.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          1. duben 2022

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Strategické projekty v Brně — Nové parkování ve Vyškově — Milostivé léto — Převrácená nákladní auta komplikovaly dopravu — Otec u porodu — Personální krize v psychiatrické nemocnici — 700 let staré rukopisy v Brně

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Opravy silnic — Silnice v havarijním stavu — Soud o výbuchu v Koryčanech — Linka na zpracování odpadu nebude — Lůžka pro chersonskou nemocnici — Necitlivé sekání trávy — Novinové stánky chátrají — Živý vstup redaktorky Heleny Ondřejové — Výročí Kroměříže — Oprava husitského sousoší

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          29. květen

          Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          25. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          24. květen

          Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

          24. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám