25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Zdravotní péče pro uprchlíky — Pomoc uprchlíkům — Zdravotní péče pro uprchlíky — Ubytování pro uprchlíky — Pomoc ukrajinským hokejistům — Ceny pohonných hmot — Konec dalšího dodavatele energií — Rekonstrukce vlakového nádraží ve Vsetíně — Návrat vědců z Antarktidy — Oprava zámku Kinských

Části dílu

01:32
Zdravotní péče pro uprchlíky
  Mezi lidmi prchajícími z Ukrajiny jsou i těhotné ženy. Chce jim pomáhat skupina, která se spojila v Brně. Tvoří ji porodní asistentky, zástupci porodnice a dětské nemocnice, ale i Ukrajinky žijící v Česku.
  04:40
  Pomoc uprchlíkům
   V tuzemsku vznikla taky iniciativa Lékaři pro Ukrajinu. Na stejnojmenném webu je podle krajů možné vyhledat doktory, kteří jako projev solidarity nabízí bezplatnou lékařskou péči občanům Ukrajiny, kteří uprchli před válkou, a potřebují ošetření.
   07:41
   Zdravotní péče pro uprchlíky
    Mezi uprchlíky mířícími z Ukrajiny do Česka jsou i hendikepovaní. I když se zatím jedná o jednotky lidí, potřebují zajistit specifickou péči i ubytování. Třeba pracovníci oblastní charity Znojmo dnes do Česka přiváží čtyři hendikepované děti s rodinami.
    10:56
    Ubytování pro uprchlíky
     Jak řekl hejtman Jan Grolich - kraj znovu vyzval všechny, kdo jsou ochotní ubytovat uprchlíky, aby nabídli kapacity. Lidé prchající před válkou už bydlí na různých místech.
     12:58
     Pomoc ukrajinským hokejistům
      Hokejovému klubu Berani Zlín se podařilo ve spolupráci s ukrajinským hokejovým svazem zorganizovat přesun asi třiceti mladých sportovců. Do Zlína přijeli spolu s rodinnými příslušníky z válkou zasažené Záporožské oblasti.
      14:55
      Ceny pohonných hmot
       Ceny pohonných hmot dál rostou. Na některých čerpacích stanicích už částka za litr nafty překonala hranici padesáti korun. Blíží se k ní i průměrné ceny dalších paliv.
       18:06
       Konec dalšího dodavatele energií
        Další dodavatel energií v Česku skončil. Firma První Moravská Plynární, která klientům dodávala elektřinu a plyn, oznámila ukončení činnosti včera na svých webových stránkách.
        19:09
        Rekonstrukce vlakového nádraží ve Vsetíně
         Demolicí jihovýchodní části výpravní budovy začala dlouho očekávaná kompletní proměna vsetínského vlakového nádraží. Investorem je Správa železnic, některé okolní úpravy ale hradí město Vsetín.
         20:02
         Návrat vědců z Antarktidy
          Vědecká expedice Masarykovy univerzity se vrátila z Antarktidy. Návrat jí zkomplikovala koronavirová situace a částečně i válka na Ukrajině. Na Ostrově Jamese Rosse šestnáct vědců strávilo víc dní, než původně plánovali.
          22:21
          Oprava zámku Kinských
           Skončila tříletá rekonstrukce zámku Kinských ve Valašském Meziříčí za 120 milionů korun. Přinesla zásadní zlepšení technického stavu památky i moderní depozitáře. Návštěvníci si od zítřka můžou prohlédnout největší lákadlo.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám