Obsah dílu

Daňové podvody — Spolupráce policistů — Ceny tepla v Blansku — Kríže z Moravské Nové Vsi — Stíhačka MiG-23 v Kunovicích — Výbuch v Koryčanech — Nocleh pro lidi bez domova — Milostivé léto — Veřejná kluziště otevírají — Výstava v brněnské Mosilaně — Violencello z 3D tisku

Části dílu

01:11
Daňové podvody
  Nejdřív ale k závažnějšímu tématu. Daňové podvody za 165 milionů korun spojené s rallysportem odhalily při společné akci česká a slovenská policie a finanční správa.
  03:51
  Spolupráce policistů
   Přeshraniční spolupráci mezi jihomoravskými policisty a jejich rakouskými nebo slovenskými kolegy koordinují jejich specializovaná centra.
   05:58
   Ceny tepla v Blansku
    Zastupitelé Blanska neschválili zvýšení ceny tepla, kterou městu předložila společnost ZT energy. Zároveň doporučili odstoupit od smlouvy se současným dodavatelem tepla.
    07:07
    Kríže z Moravské Nové Vsi
     Dnes začala dražba padesáti křížů, vyrobených z trámů kostela v Moravské Nové Vsi, poničeného tornádem. Kříže před předáním následně posvětí farář z Moravské Nové Vsi.
     07:52
     Stíhačka MiG-23 v Kunovicích
      Letecké muzeum v Kunovicích na Uherskohradišťsku má nový exponát – stíhačku MiG-23. Zapůjčil mu ji státní podnik LOM Praha. Stroj ze 70. let patřil k důležitým článkům někdejšího československého letectva.
      10:19
      Výbuch v Koryčanech
       Dnes jsou to přesně tři měsíce od výbuchu plynu v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Při tragédii zahynuli dva dobrovolní hasiči.
       12:52
       Nocleh pro lidi bez domova
        Kapacita většiny brněnských nocleháren je skoro plná. Zájemci můžou koupit tak zvanou nocleženku, která bezdomovcům umožní třeba v pobočkách Armády spásy přespat zdarma.
        14:28
        Milostivé léto
         Díky Milostivému létu by mohla skončit až třetina z asi čtyř a půl milionu exekucí. Dluhů by se tak zbavila až polovina ze sedmi set tisíc dlužníků.
         16:24
         Veřejná kluziště otevírají
          Otevřená kluziště využívají lidé na mnoha místech jižní Moravy. Třeba ve Znojmě si můžou vybrat mezi stadionem nebo bruslením pod širým nebem.
          18:46
          Výstava v brněnské Mosilaně
           Výstava s názvem Vlněná elegance představuje brněnské vlnařství od jeho počátků až do období první republiky přímo v bývalé továrně Mosilana.
           21:19
           Violencello z 3D tisku
            Violoncello vytisknuté na 3D tiskárně vymysleli dva přátelé z Přerova. Nápad vznikl během epidemie. Chtěli vyřešit, jak doma trénovat a nerušit při tom sousedy.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            16. prosinec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            31. březen

            Pošta ruší pobočky — Bezpečnostní opatření při finále hokejové první ligy — Oprava silnice mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Úklid příbytků bezdomovců — Spor divadel o Redutu — Noc s Andersenem — Začne sezóna památek

            31. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. březen

            Bytová družstva — Následky tornáda — Úspory energií — Zájem o zájezdy — 10 let externích defibrilátorů — Vzniká Dům přírody Pálavy

            30. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            29. březen

            Změny v dopravě — Masarykova univerzita nezdraží kolejné — Vzniká nová cyklostezka na Brněnsku — Noční mrazy — Nestabilní podloží škol — Stavba provizorní kuchyně — Týden mučednic — Dražba dřeva

            29. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            28. březen

            Následky sněžení — Ochrana stromů před mrazem — Inaugurace nového rektora UTB — Protesty univerzitních učitelů — Zahájení letní letové sezóny — Obvinění z daňových podvodů — Nová venkovní učebna — Hromadné nehody na D1 — Kati v Divadle Bolka Polívky

            28. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. březen

            Pozastavení příspěvků — Oprava zimního stadionu — Nová lávka — Jarní mrazy — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Aukce na finančním úřadu — Manipulace s veřejnými zakázkami — Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu — Opera Světlo na konci tmy

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Sklizeň zeleniny — Obliba ekologického zemědělství — Výstava v ulicích Znojma — Rozkvetl mandloňový sad — Nová metoda léčby mozku — Nové volby do zastupitelstev — Budoucnost brněnských lázní — Klesla nemocnost — Lesní stezky pro cyklisty — Nová rozhledna

            24. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám