Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Očkování proti covidu-19

Očkovací centra na jihu Moravy znovu čelí zvýšenému náporu zájemců o vakcínu proti covidu-19 - a to jak o posilující, tak i první dávku.

Očkování proti covidu-19

Jedním ze symbolů očkování ve Zlínském kraji se staly obce Popovice a Podolí na Uherskohradišťsku. Už třikrát je navštívil mobilní očkovací tým - naposledy dnes.

Šíření covidu-19

Živý vstup redaktorky Kateřiny Švédové.

Aktualizace zásad územního rozvoje

Krajský soud v Brně zamítl žalobu proti aktualizaci zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

Nový rektor Vysokého učení technického

Novým rektorem Vysokého učení technického v Brně bude stávající kvestor Ladislav Janíček. Do funkce ho dnes zvolil Akademický senát.

Propojení tří toků

Rozsáhlé stavební úpravy krajiny provádí Povodí Moravy u Nedakonic na Uherskohradišťsku. Propojením tří toků chce zabránit povodním i vysychání.

Policejní zásah

Šest ze sedmi zadržených členů ukrajinské organizované skupiny obvinili detektivové z proti-mafiánské centrály z vydírání.

Výročí brněnské slévárny

Brněnská Uxa odlévá nepřetržitě už 135 let. Nejstarší fungující slévárna ve městě vyrábí podle starých postupů hlavně součástky do pracovních strojů.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů

Živý vstup redaktorky Kristýny Posekané.

Výstava břeclavských umělců

Fotografie a obrazy, díla ze dřeva vyplaveného mořem, ale taky skleněné objekty vypracované speciální technikou. Břeclavští umělci Milan Bruchter a Pavel Doležal ode dneška vystavují svá díla v tamním muzeu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST HD