Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Začala výuka na univerzitách

Univerzity můžou po roce a půl opět zahájit prezenční výuku. Do budov i na přednášky se studenti nemusejí podle vládního nařízení prokazovat potvrzením o bezinfekčnosti.

Začala výuka na univerzitách

Rozhovor s Radimem Faranou, prorektorem pro vzdělávací činnost Mendlovy univerzity v Brně.

Přísnější pravidla na UTB

I přes opatření přikázaná Ministerstvem zdravotnictví mají vysoké školy nastavit si i další vlastní pravidla. K tomu přistoupili například na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Začala výuka na univerzitách

Rozhovor s Radimem Faranou, prorektorem pro vzdělávací činnost Mendlovy univerzity v Brně.

Přísnější pravidla pro návrat

Pro neočkované lidi vracející se z Rakouska a z Chorvatska platí ode dneška přísnější pravidla. Země se totiž na takzvané cestovatelské mapě přesunuly z oranžové do červené kategorie.

Problémy s mostem

Snížení rychlosti projíždějících vlaků si vyžádal stav mostu v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku. Má za sebou několik desítek dopravních nehod. Řidiči nákladních aut totiž často neodhadnou průjezdnou výšku.

Jednání o zlínské nemocnici

Stavba nové krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně byla znovu na programu jednání zastupitelů Zlínského kraje. Ti odhlasovali návrh na prodloužení investičního záměru až do roku 2040.

Dopravní komplikace na jihu Moravy

Začaly práce na opravě silnice mezi Šlapanicemi a Brnem. Komplikace řidičům přinesou i práce ve Vranovské Vsi na Znojemsku ve směru na Jihlavu. Naopak opravy průtahu Mikulova ředitelství silnic a dálnic odložilo.

Peníze na obnovu po tornádu

Dalších 888 milionů korun schválila vláda na obnovu části jižní Moravy poničené tornádem. Detaily doplní Kateřina Beranová.

Papež František na Slovensku

Papež František pokračuje v návštěvě Slovenska, kde je od neděle. Zatímco jeho dnešní program v Bratislavě byl spíš komornější, zítra se poprvé setká v Prešově a Košicích s věřícími. Podrobnosti doplní Josef Kvasnička.

Balet Stabat Mater

Výjimečná choreo-grafická díla Pavla Šmoka připomíná nová inscenace Baletu Národního divadla Brno s názvem Stabat Mater. V komponovaném večeru je měli diváci možnost zhlédnout při víkendové repríze.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD