Postupné rušení covidových oddělení a personální vytížení v nemocnicích, Spor o stavbu v Soběšicích, Objevení dómu v Moravském krasu, Výstava Petra Veselého v brněnské Fait Gallery

Obsah dílu

Situace v nemocnicích

Zdravotníkům v nemocnicích v regionu se částečně ulevuje. Dřív covidová oddělení se vracejí k původnímu zaměření a řada sester i lékařů se tak po měsících stará o pacienty, o které pečovala před epidemií.

Situace v nemocnicích

Zatímco nemocničním oddělením se už částečně ulevuje, některým očkovacím centrům hrozí nedostatek personálu. Kromě dobrovolníků v nich pracují hasiči i policisté.

Spor o stavbu v Soběšicích

Obyvatelé brněnských Soběšic kritizují plánovanou výstavbu apartmánů v ulici Útěchovská. Magistrát sice námitky místních v přezkumném řízení uznal, stavebník ale může v projektu pokračovat dál.

Pomoc nemocným

Za deset dní zdolat v deseti různých zemích náročný triatlon - Jakub Žák tak chce upozornit na problematiku srdečního selhání a prostřednictvím spolku rozšířit síť automatizovaných defibrilátorů.

Objev jeskyňářů

Unikátní dóm objevili jeskyňáři v Moravském krasu. Konkrétně nedaleko Vilémovic na Blanensku. Je desítky metrů široký a má bohatou krápníkovou výzdobu.

Velký zájem o chataření

Zájem o nákup chat na jižní Moravě je obrovský. V některých případech je na jednu nabídku i 200 zájemců.

Lihová kauza u soudu

Další zprošťující rozsudek v případu souvisejícím s lihovou mafií. Dnes si ho vyslechla matka šéfa zločinecké skupiny Radka Březiny.

Nové výstavy ve Fait Gallery

Po rozvolnění protiepidemických opatření otevírají další muzea a galerie - dnes třeba Technické muzeum v Brně nebo Fait Gallery. Ta na svoje znovuotevření připravila nové výstavy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD